AKP'lilerde dinlenme korkusu

AKP'lilerde dinlenme korkusu
AKP'li vekillerin telefonları dinleniyor

AKP'li vekil ve yöneticileri dinlenme korkusu sarmış vaziyette. Parti içindeki 'yeni parti' girişimlerinden sonra  tüm vekillerin konuşmalarının kaydedildiği haberleri dolaşıyor.

Aydınlık Gazetesi'nden İsmet Özçelik bugünkü yazısında AKP'lilerin dinlenme korkusunu yazıyor. Kulislerde en çok bu konunun konuşulduğunu söyleyen Özçelik AKP'li vekillerin telefonda rahat konuşamadığını söylüyor. Bu dinlemeler için devletin istihbarat teşkilatını kullanan AKP'nin bir ekip kurup 'yukarıya' herşeyi rapor ettiğini yazan Özçelik bir vekilin korkusuna da bizzat şahit olmuş. Yaşadığı olayı şöyle anlatıyor;

"Anlatılanlara göre iş o kadar ileri gitmiş ki patride güven kalmamış. Ankara'nın ünlü bir Karadeniz lokantasında bir yemeğe davetliydim. Masamıza biri oturdu. Laf döndü dolaştı AKP'ye geldi. Konu AKP'ye gelince garip davranışlar gösterdi. Tuvalete gidince , 'beyefendinin nesi var?' diye sordum. Güldüler, başladılar anlatmaya.

'Arkadaş AKP'de yönetici. 52 kişilik MKYK'dan. AKP'de dinleme sendromu var. Ortam dinlemesinden korktu. Herkes telefonlarının dinlendiğini ve 'yukarıya' rapor edildiğini düşünüyor. Milletvekilleri ve yöneticiler en yakınlarından bile şüphe eder halde. Son dönemlerde bu işin çivisi çıkmış. Bir seçmen milletvekilini aramış. Hükümetin Gezi parkı, Suriye ve Msır politikalarını eleştirmiş. Milletvekilide ona haklısın demiş. O da biraz verip veriştirmiş. Bir parti yöneticisi konuşmalarını ima edince şaşkına dönmüş. Bu olay dillerde. Herkes panikte'


İsmet Özçelik, AKP'de oyların düşüşü ve yeni parti çalışmalarının başlamasıyla sırların tek tek döküldüğünü anlatıyor. Dinlemelerin de bu süreçte paniği iyice arttırdığını. (MRE)

Yazının tamamı Aydınlık Gazetesi'nde

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com