AKP'lilerin camii yalanında son nokta!

AKP'lilerin camii yalanında son nokta!
Gezi Parkı Eylemlerinde yaralılara kucak açan Bezmi Alem Valide Sultan Camii'nde bakın yaralılar, can havliyle polisten kaçan eylemciler ne yapmış?
Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı Eylemlerinde Bezmi Alem Valide Sultan Camii'nde eylemcilerin içki içtiğini söylemiş, ellerinde görüntülerin olduğunu, bu görüntüleri 1 hafta içinde kamuoyu ile paylaşacaklarını belirtmişti. Aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen Erdoğan bu görüntüleri gösterememiş, bira kutularının camiiye sonradan konulduğu o günlerde ispat edilirken, AKP-Cemaat savaşında Zaman Gazetesi istihbarat Şefi de o camiiye bira kutularının sonradan konulduğunu itiraf etmişti.
 
AKP bu mesnetsiz iddialarına bir yenisini daha ekledi.Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, bakanlığına bağlı kuruluşların bütçelerine yönelik eleştirileri yanıtlarken, "Gezi eylemleri sırasında Bezm-i Alem Camisi'nde bira içildiği" iddialarını sürdürerek "Oraya giren göstericiler, ibadethane adabına uymayacak şekilde davranarak, yerlere bira kutuları, sigara izmaritleri attılar, sarhoş şekilde kızlı-erkekli oranın mahremiyetine aykırı davranışlar sergilediler, ayakkabılarını dahi çıkarmadılar. Raporlar burada, her şey ortada, herşey biliniyor. Bu eylemleri CHP'nin desteklediği de biliniyor" dedi.
 
HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in Ankara Sokullu Paşa Camii'nin duvarına bankamatik konulmasına yönelik tepkisine ilişkin cevap veren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, konuya ilişkin tasarrufun camii yaptırma ve yaşatma derneğinin tasarrufu olduğunu belirterek, "Konuyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı genelge hazırladı ve yayınlayacak. Böyle şeylerden uzak durulması için uyarılacaklar, gereği yapılacak" dedi.
 
Bozdağ, konuya ilişkin "Ankara Sokullu Mehmet Paşa Camisi'nin avlusuna kurulan bankamatikle ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı ve müftülüğün herhangi bir izni yoktur. Cami derneği, müftülüğe ve Diyanete rağmen böyle bir adım atmıştır. Şu anda biz böyle adımların olmaması için bir genelge yayınlayacağız. Bu, tamamıyla cami derneğinin yaptığı bir saygısızlıktır" cevabını verdi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com