AKP'nin akili istifa etti!

AKP'nin akili istifa etti!
AKP'nin akillik görevi verdiği Taraf Gazetesi yazarı Akilliği bıraktı! 'Benden buraya kadar Başbakan bana'da hakaret ediyor'
AKP'nin  Güneydoğu Anadolu Bölgesi Akil İnsanlar Heyeti Üyesi olarak seçtiği Taraf Gazetesi yazarı Murat Belge Akillikten istifa ettiğini bugünkü köşesinde açıkladı. Belge Taraf'taki bugünkü yazısını 'Bir istifaname' başlığıyla verdi. 'Benden buraya kadar Başbakan bana'da hakaret ediyor' diyen Belge Gezi Parkı eylemlerinde hükümetin tutumundan rahatsızlık duyduğunu ifade etti.
 
Belge'nin bugünkü yazısından o bölüm:
 
“…Başbakan’ın Gezi Direnişi’nin tamamını içermek üzere söylediği sözler, seçtiği adlandırmalar, kullandığı dil, bana da, ‘kişisel bir hakaret’ olarak geliyor ve isabet ediyor. Yarın ( 26 Haziran, Çarşamba), Başbakan ‘Âkil İnsanlar’ı toplantıya çağırdı. Bu yazıyı, sözkonusu toplantıya gidemeyeceğimi söylemek ve neden gidemeyeceğimi açıklamak için yazdım. Gezi olayları hiç olmamış, dediğim o hakaretler hiç yokmuş gibi gidip ‘Siirt’te şöyle oldu, Urfa’da böyle oldu’ diye konuşmayı anlamsız olduğu kadar imkânsız buluyorum. Ama belirli bir amaç ve programla başlamış bir toplantıda, ‘Şimdi onu bırakın da bunu konuşalım’ demek de olacak bir şey gibi görünmüyor geri kalan 60 kişinin duygu ve düşüncelerini bilmiyorum. Başbakan, ‘süreç devam edecek’ sözünü de söyledi. Umarım devam eder, umarım başarıyla devam eder. Umarım, ‘Bu ikisi bir arada yürümez’ demekle ben yanılıyorumdur. Ama, benden buraya kadar.” (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com