AKP'nin Akilinden ağır hakaretler!

AKP'nin Akilinden ağır hakaretler!
"Şimdi çözüm sürecini hayvanlar bile anlamış ama bazı insanlar anlamıyor”
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Grubu üyesi ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, önceki gün Ağrı’da hakarete varan açıklamalarda bulundu. Gündoğdu, “Çözüm sürecini hayvanlar bile anlamış ama bazı insanlar anlamıyor” dedi. Sürece karşı çıkanları eleştiren Gündoğdu, “Ardahan yolunda çobanla konuşuyorum. Çoban, ‘Başkanım biz bayram ediyoruz. Sığırlarımın bile yüzü güldü’ diyor. ‘Nasıl güldü’ diyorum, ‘yaylalara çıkacaklar’ diyor. Şimdi çözüm sürecini hayvanlar bile anlamış ama bazı insanlar anlamıyor” dedi. İnsan ırkından dolayı dışlanmanın, eşit yurttaşlığı engelleyen “faşizmin doruk noktası” olduğunu söyleyen Gündoğdu, şöyle konuştu:
 
Seçme şansı yok
 
“30 yıldır ‘arkasında kim var’ diye konuştuğumuz bu sorunun çözümünü, bir daha acı haberin gelmemesini konuşmak ve bunu sağlamaktır. Bugün 119’uncu gün şehit haberi gelmiyor, analar ağlamıyor. Görevimiz bunu 119 bininci güne, milyonlarca güne taşımaktır. Bazıları her şeye karşı, bir kısmı çözüme ’evet’çözene ‘hayır’ diyor. 30 yıldır öldürüyoruz ve ölüyoruz. Yaşatalım, terörist defolup gitsin artık siyaset konuşsun.” 
 
Gündoğdu, daha önce de, “Kılıçdaroğlu, eğer İzmir ulusalcı kanadın değil, demokrat kanadın sözcülüğünü yapacaksa, ‘ben Kürdüm, Aleviyim’ desin bu sürece müthiş destek olur. Biz Kılıçdaroğlu’nun bütün kimliklerini açıklaması için cesurca, cesaretle açıklaması için çözüm sürecine destek veriyoruz” demişti. Gündoğdu, “Memur-Sen ailesi olarak seçmediğimiz ırkımızdan dolayı üstünlük arayışına girmeden ırkçılığa prim vermeden Türk’ün Kürt’ün kardeş olduğunu Çanakkale ruhunu birlikte yaşadığı gerçeğini görmüş olacağız. Devlet Bahçeli bizi dinlemediği gibi her gün bize saydırıyor. Vatan haini diye saydırıyor” ifadelerini kullanmıştı. (BCK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com