AKP'nin akilinden şok tepki!

AKP'nin akilinden şok tepki!
Alkol yasasının yanlış ve bardağı taşıran bir damla olduğunu vurgulayan Ali Bayramoğlu, sert konuştu.
A Haber’de Özge Özsağman’ın sunduğu gazeteci Avni Özgürel, Salih Tuna, Ali Bayramoğlu ve CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek’in gündemi tartıştığı "Pazartesi Sendromu"nda ’Yeni Alkol Yasası tartışmaları’ da masaya yatırıldı.
 
Tartışmada en çarpıcı açıklama ise Ali Bayramoğlu’dan geldi.
 
Siyasi iktidarın bu yasayla sınırları aştığını dile getiren Bayramoğlu, "Siyasi iktidar kamu sağlığı iddiasıyla bunu yaptığını söylerken buna itiraz edenler özgürlük alanlarının daraldığını belirtiyor. Kamu sağlığı politikası tamamıyla steril, tarafsız değildir. Bizim yaşadığımız tartışma bize has değildir. Halk muhafazakar bir parti seçmişse kamu sağlığı kavramlarının daha tutucu yorumlanması doğaldır. Geçmişte zina tartışması, kürtaj, alkol yasağı tartışmaları çıktı. Bunların hiçbiri sınırı aşmış değildi" diye konuştu.
 
ALKOL YASASI BARDAĞI TAŞIRAN DAMLA
 
Alkol yasasının yanlış ve bardağı taşıran bir damla olduğunu vurgulayan Bayramoğlu, şu açıklamaları yaptı:
 
"İktidar, alkol ve alkolizm arasındaki ilişkiyi ters kurdu. Sadece genç nesilleri korumakla kalmıyorsunuz, geleneği, varoluşu da kazıyorsunuz. Muhafazakar bir siyasi iktidarın kendi değerlerini biraz fazla devreye soktuğunu ve kendisine oy vermiş laik ve seküler vatandaşı hayal kırıklığına uğrattığını düşünüyorum. Ölçü kaçmış durumda! Eğer inançlı olmak içki içmemeyi gerektiriyorsa çıkan yasa inançlılara değil bize yönelik bir yasadır. Kaldı ki ben inançlıyım ama içki de içiyorum!" (BCK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com