AKP'nin Anayasa kurnazlığı

AKP'nin Anayasa kurnazlığı
AKP'li M.Ali Şahin: "Anayasa'nın 4. maddesine gerek olmadığını görüyoruz"

AKP'li Mehmet Ali Şahin, Anayasa'ın ilk üç maddesinin değiştirilemeyeceğini belirten 4. madde hakkında AKP Samsun İl Başkanlığında düzenlenen 12. Bölge Toplantısı'nda konuştu.

anayasanın ilk 3 maddesini değiştirmek isteyenlerin sıklıkla dillendşrdikleri "Eğer ilk 3 maddeyi koruyan 4. maddeyi ortadan kaldırırsak, ilk 3 maddeyi de değiştirebiliriz!" düşüncesinin farklı bir versiyonunu M.Ali Şahin'de dillendirdi. Şahin'in bu düşüncesi AKP'nin ilk 3 madde hakkındaki düşüncelerini gözler önüne serdi.,

Şahin şu şekilde konuştu:

"Masaya otururken 'kırmızı çizgilerimiz var. Mevcut anayasanın ilk 4 maddesine asla dokundurtmayız. Noktası, virgülünü bile değiştirtmeyiz. Bir kelime bile değiştirmeyiz' bile deseniz. Siz buradan bir uzlaşmanın çıkmayacağını peşin bir şekilde ortaya koymuş oluyorsunuz. Böyle deyince kafalarda şu soru işareti belirir, 'siz AK Parti olarak anayasanın Cumhuriyet olma vasfını mı değiştirmek istiyor sunuz? Cumhuriyetin temel niteliklerini mi değiştirmek istiyor sunuz?' Hayır demokrasi, laiklik ve sosyal hukuk devleti ilkelerini değiştirmek istemiyoruz. Bunların değiştirilemez olduğu ile ilgili 4. maddeye gerek olmadığını söylüyoruz."dedi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com