AKP’nin Atatürk’ü silme çalışmaları devam ediyor

AKP’nin Atatürk’ü silme çalışmaları devam ediyor
Sağlık Bakanlığı Atatürk’ün resmini ve ‘ Beni Türk hekimlerine emanet edin’ sözünü kendi sitesinden çıkardı.

Sağlık Bakanlığı’nın www.saglık.gov.tr adlı internet sitesinde bulunan Atatürk fotoğrafı ve ‘Beni Türk hekimlerine emanet edin’ sözü kaldırıldı. Bazı valiliklerin resmi internet sitelerinden Atatürk fotoğraflarının kaldırılmasının ardından bakanlıklar da devreye girdi. Yenilenen Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde artık Atatürk fotoğrafı ve ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ sözü yer almadı.

AKP’DEN ATATÜRK’Ü SİLME ÇALIŞMALARI

İlk olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri iptal edilmiş, 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri için de genelge hazırlanmıştı.  

Geçtiğimiz günlerde de Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) özel öğretim kurumları ile ilgili 9 yönetmeliği içeren mevzuatı sadeleştirerek tek bir yönetmelik hazırladı. Yeni yönetmelikle, “Atatürk ilkeleri doğrultusunda öğrenci yetiştirmek amacı”nın çıkarılmasının yanında oluşturulacak Atatürk Köşeleri’ne “Türk Bayrağı, İstiklal Marşı ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni” koyma zorunluluğu da kaldırıldı.

CHP ERDOĞAN'A SORU ÖNERGESİ VERDİ

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "Hangi bakanlıkların açılış sayfalarında Atatürk fotoğrafı yer almamaktadır?" diye sordu.

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, TBMM Başkanlığı'na, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
Soru önergesinde Sağlık Bakanlığı'nın resmi web sayfasından Atatürk'ün resminin kaldırıldığını belirten Nazlıaka, "Atatürk resmi Başbakanlık sitesinde görülmeyecek kadar küçük bir şekilde yer alırken, Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın resmi web sitelerinde hiç bulunmamaktadır" dedi. Nazlıaka, şu sorulara yanıt aradı:

"Hangi bakanlıkların açılış sayfalarında Atatürk fotoğrafı yer almamaktadır? Atatürk fotoğrafına karşı gösterilen bu tahammülsüzlüğün gerekçesi nedir?
Bu uygulama tarihimize, Atatürk'e, Cumhuriyet değerlerine ve yüreğinde Atatürk sevgisi olan milyonlarca yurttaşımıza karşı saygısızlık değil midir? Bu uygulamalar Atatürk'ü yok sayan bir zihniyetin yansıması mıdır?

Ülkemizi yurtdışında da temsil eden Dışişleri Bakanlığı'nın resmi web sayfasında, Atatürk resmi sayfanın en altında ve görülmesi zor olan bir yerdedir. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusunun resminin bu şekilde konumlandırılmasını siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türk Lirası için seçilen sembolün Sayın Başbakan'ın isminin baş harflerini sembolize ettiği eleştirileri kamuoyunca bilinmektedir. Sayın Başbakan'ın isminin baş harfleri Türk Lirasına sembol olurken Türkiye Cumhuriyeti bakanlıklarının resmi web sayfalarında Atatürk fotoğraflarının kaldırılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yukarıda adı geçen bakanlıkların resmi web sitelerine Atatürk fotoğrafı koymamaları nedeniyle Türk halkından özür dilemeyi düşünüyor musunuz?

Söz konusu bakanlıklar resmi web sitelerindeki bu hatayı ne zaman gidereceklerdir? Web sitelerindeki bu uygulama kimin talimatı ile yapılmıştır?"
 
(SRE)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com