AKP'nin bir komplosu daha deşifre oldu

AKP'nin bir komplosu daha deşifre oldu
Tayyip Erdoğan'ın Sürekli cemaati hedef gösterdiği böcek skandalı konusunda önemli, bir gelişme yaşandı.

24 yıldan beri TÜBİTAK'ta görev yapan eski başkan yardımcısı DR. Hasan  Palaz Başbakanlık'ta bulunan böcekle ilgili hazırladığı raporda tarih değişikliği yapması için baskıya maruz kaldığını, bunu kabul etmeyincede görevden alındığını söyledi.

Eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı ve BİLGEM ;Başkanı Dr.Hasan Palaz Başbkanlık'ta bulunan dinlem cihazlarıyla ilgili hazırladığı rapor konusunda baskılara maruz kaldığını ifade etti. 'Böcek'in kaynağı ve ömrü konusunda kendisinden bilimsel rapor rapor talep edildiğini belirten Palaz "Raporu 2012 yılı Ocak ve Mart aylarında MİT'e teslim ettik. Aynı yıl Başbakanlık Teftiş Kurulu'na bilgi verip uzmanlık görüşümüde açıkladım" dedi. Ancak son görüşmede rapordan çıkan sonuçtan memnun kalınmadığı yönünde bir izlenim edindiğini dile getirdi.

Palaz daha sonra etkili kişilerin devreye girerek raporu istenen şekilde hazırlanması yönünde kendisine baskı yapıldığını vurguladı. Palaz; "Tarafıma ifade edilen beklenti böceğin kullanıma girdiği tarihin gerçek tarihten başka bir tarih olarak değiştirilmesiydi. Aksi halde birilerinin adamı olarak fişlenip görevden alınacağım belirtildi. 'Kendini yakma, Kim yanarsa yansın" diye konuştu. bu talebi reddetmesi üzerine de bakan değişikliği ile birlikte görevine son verildiğini kaydetti. Öte yandan Tayyip Erdoğan'ın bir danışmanının geçtiğimiz günlerde böcekle ilgili dosya hakkında başsavcı vekili ile bir araya geldiği öne sürüldü.(MUE) 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com