AKP'nin bir yolsuzluğunu daha çıkardı!

AKP'nin bir yolsuzluğunu daha çıkardı!
CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in nefesi tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlerin ensesinde.
AKP'nin yolsuzluk dosyalarını, rant projelerini çarşaf çarşaf komuoyu ve medyayla paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin TBMM’de kurulması planlanan kameralar için açılan ihalede büyük şaibe olduğunu söyledi.
 
Cemil Çiçek'in cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde konunun ayrıntılarına değinen Tekin şu ifadeleri kullandı:
 
"Yargıtay’ın, Meclis Başkanlığı’na gönderdiği yazıda, Mühendis Fethi Özant’ın iddialarına göre, 'kamera sistemi için açılan ihale belli bir firmanın katılımı için hazırlandığı, Şartnameye eklenen yasaklar sebebiyle Türkiye’nin önde gelen firmaları ihaleye katılamadığı, İşi alması istenen firmanın yanı sıra bu konuda tecrübesi olmayan bazı firmalar da göstermelik olarak ihaleye sokularak, böylece önceden belirlenen şirketin işi alması sağlanarak 3 milyon TL’nin daha önce kamera güvenlik sistemi kurmamış bir firmaya verildi' belirtilmiştir. 
 
Daha önce kamera güvenlik sistemi dahi kurmamış olan Destek Bilgisayar firmasına ısrarla bu ihalenin verilmek istenmesinin sebebi nedir? İhaleye katılmak için teklif veren Teknoser adlı firmanın, ihale günü bilerek geç gelerek veya geç gelmesi sağlanarak, Destek Bilgisayarın ihaleyi kazanması sağladığı iddiası doğru mudur? Meclisin güvenliğini ilgilendiren bir konuda, görüşleri alınması gereken, Koruma Başkanlığı ve diğer ilgili başkanlıklar ve ihale sistemi personelinin ihale sürecinin dışında tutulmalarının ve görüşlerinin alınmama sebepleri nedir? 
 
Kamere İhalesinde görevlendirilen kişilerin TBMM’de görev ve yetkileri nelerdir? Kimlerden oluşmuştur? Bu ihaleye katılan firmalar hangileridir? İhale için şirketlerin vermiş oldukları teklif tutarları nelerdir? Meclis’teki kamera sayısının iki katı ve görüntü depolama aygıtları üç katı büyüklüğünde olan ve altyapısı da bulunmayan Merkez Bankası ve bağlı altı kuruluşun kamera güvenlik sistemi ihalesinin 2 milyon 520 bin liraya ihale edildiği Yargıtay tarafından belirtilmiştir. TBMM’de kurulan kamera sisteminin ihale bedelinin 3 milyon TL'nin üzerinde gerçekleşmiş olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? 
 
TBMM Bilgi işlem ‘de görevli mühendis Fethi Özant, Meclis Genel Sekreteri ve diğer yetkililer hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyet dilekçesi verdiği anlaşılmaktadır. Verilen şikâyet dilekçesine istinaden Meclis Başkanlığı tarafından bu kişiler hakkında açılmış ve yürütülmekte olan her hangi bir soruşturma var mıdır? Kamu vicdanını ve Meclisin itibarını zedeleyen bu ihaleyi iptal etmeyi düşünüyor musunuz?"
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com