“AKP’nin cemaati bitirme planı!”

“AKP’nin cemaati bitirme planı!”
Cüneyt Özdemir yazısını okutmak için medyanın çok da yabancı olmadığı bir yola başvurdu.

Radikal yazarı Cüneyt Özdemir siyasi gündemden epeyce sıkılmış. Ancak diğer konulara okuyucunun ilgisizliğinin de farkında.. Yazısı için “Restoranlarda bebek sandalyesi neden yok?” başlığını kullansaydı biz dahi okumadan geçecektik.
Her Türk, yurtdışı ziyaretlerinden döndüğünde eşe dosta Türkiye ile kıyaslama yapar; ‘elin Almanı bunu şöyle yapıyor’ benzeri cümleler ile şikâyetçi olur. Bu sefer ki seyyahımız hem köşe yazarı hem de yeni baba olmuş.. Cüneyt Özdemir’in bugünkü yazısı bir “Avrupa’da şöyle” şikâyetnamesi!..

Siyasetin sıkıcı, kuru dilinden dem vuran Özdemir, “daha az siyaset yazmaya başladım” diyor. ‘Eyvallah’ diyeceğiz ama onlarca aciliyet arzeden sosyal sorun arasından ‘bebek sandalyesi’ni seçmiş olması babalık meselesinde sorunlar yaşıyor olabileceğini akıllara getiriyor.
Londra’ya fazlaca alışmış gözüken Özdemir, Restoranda garsona bebek sandalyesi sorduğunda anlamsız bakışlara muhatap olduğunu şu ifadeler ile dile getiriyor:

“İçeri girerken garsona “Bir bebek sandalyesi getirir misiniz?” diye sordum. Yüzüme Melih Gökçek’in sevdiği ‘Aslan’ gibi ifadesiz bir şekilde uzaylı uzaylı baktı. Hayatında sanki ilk kez böyle bir şey duyuyordu ve elbette lokantada bebek sandalyesi yoktu. Üstelik işe bakın ki Türkiye’nin en ünlü lokantası hakkında hemen her şey yazılıp çizilmişti ama böyle bir şey hiç kimsenin dikkatini çekmemişti. Neyse Mavi kucağımızda yemeği yiyebildiğimiz kadar yedik. Çıktıktan sonra gittiğim lokantalarda yanımızda oğlan olsa da olmasa da ‘bebek sandalyesi’ sormaya başladım. İnanın on lokantanın dokuzunda yok. Neden yok? Ona da cevap yok…”
(KKE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com