AKP'nin Cemaati bitirme planı 3 senelik proje!

AKP'nin Cemaati bitirme planı 3 senelik proje!
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ dersanelerin kapatılması için çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ dersanelerin kapatılması konusunun 3 senedir AKP'nin gündeminde olduğunu belirterek  "Birden bire gündeme getirilmiş, birden bire adım atılan bir konu değil. Türkiye bunu tartışıyor. Bu tartışmanın ilk gündeme geldiği günden bugüne geçen süre bu konudaki hazırlıklar bakımından herkes için bir fırsat oldu" ifadelerini kullanarak AKP-Cemaat çatışmalarının 3 senedir sürdüğünü ispatlamış oldu.
 
Bozdağ "Buna bir 'Dönüşüm Projesi' dersek daha iyi olur. Biz özel eğitim veren kurumların çoğalmasından da memnuniyet duyuyoruz" diyerek Türkiye'de tüm öğrencilerin dersanelere gidemediğini belirtti.
 
Bozdağ, öğrenci yurtlarının artırılması, okullaşma, öğretmen atamaları itibariyle Türkiye'de eğitimden herkesin eşit imkanlarda yararlanması konusunda ciddi adımlar attıklarını söyledi. Bozdağ'ın bu saydıklarının hepsinin Cemaatin işine gelmediği biliniyor.
 
Bozdağ sözlerini "Bütün bu iyileştirmeler de öğrencilerimizin daha iyi yetişmesine, ara destek ihtiyaçlarının azalmasına büyük katkı sağlamıştır. Bundan sonraki süreçte de eğitimin kalitesini artırma ve öğrencilerimize destek olacak başka mekanizmaları milli eğitim içerisinde de ihdas etme konusunda Milli Eğitim Bakanlığı ayrı bir çalışma yürütmektedir. İlave, ek dersleri kendi iç mekanizmasında verecek formüller üzerinde de çalışıldığını biliyorum. Bittiğinde kamuoyuyla paylaşılacaktır. Kanun tasarısı olarak Meclise geldiği zaman içerisinde neler var neler yok görülecek ve o zaman eleştirilerin yapılması daha sağlıklı olacaktır" şeklinde tamamladı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com