AKP'nin En İlginç Vekil Adayı! İdam Edilecekti Ama...

AKP'nin En İlginç Vekil Adayı! İdam Edilecekti Ama...
Bir zamanlar idamla yargılanıyordu, şimdi milletvekili adayı. İşte AKP'nin en ilginç vekil adayı...

İdamlık ülkücüydü; avukatı Arınç'tı. 17 yıl boyunca BBP'nin kurucusu ve Genel Başkan Yardımcısı olarak Muhsin Yazıcıoğlu'yla beraber çalıştı ancak Yazıcıoğlu'nun vefatından sonra yönetimle ters düşerek istifa etti. Şimdi ise AKP'nin milletvekili adayı...
Başbakan Erdoğan'ın partide bulunmasından dolayı övdüğü ülkücü kökenli Dr. Selçuk Özdağ, AKP'nin en ilginç adayları arasında yer alıyor.

AKP'den Manisa, 5. sıra adayı olan Özdağ, 12 Eylül 1980'de Manisa'daki MHP davasının bir numaralı sanığı olarak idamla yargılandı ve 6.5 yıl hapis yattı.

Bülent Arınç davada Selçuk Özdağ'ı gönüllü olarak savunan avukattı. Özdağ, 2010'da üniversiteden atılınca Arınç tarafından Basın Yayın ve Enformasyon İzmir Bölge Müdürlüğü'ne atandı. Özdağ'a adaylık işareti de Arınç'ın çevresinden geldi. BBP'nin kurucusu ve Genel Başkan Yardımcısı olarak Muhsin Yazıcıoğlu'yla 17 yıl çalışan Özdağ, Yazıcıoğlu'nun vefatının ardından yönetimle ters düşerek istifa etti.

Özdağ referandumda “evet” diyerek MHP ile ters düşen Bağımsız Ülkücüler Hareketi'nin liderlerindendi.

"MECLİS'TE DEVRİMCİLERİN, ÜLKÜCÜLERİN, MAZLUMLARIN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPACAĞIM"
Vatan gazetesinin haberine göre; Özdağ, "Hem solcu hem ülkücü arkadaşlarımız yanımızdan idama götürüldü. Dönemin MSP İl Başkanı ve iyi bir ceza avukatı olan Bülent Arınç, her türlü riski göze alarak, ailemizi evinde ağırlayarak olağanüstü bir çabayla Erbakan'ı, kendi arkadaşlarını ve Ülkücüleri savundu. 78 kuşağı solcusu ve sağcısıyla kaybolmuş bir nesildir. Ben Meclis'te bu neslin yani devrimcilerin, ülkücülerin, mazlumların sözcülüğünü yapacağım" dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com