AKP'nin 'Gezi' öfkesi dinmedi!

AKP'nin 'Gezi' öfkesi dinmedi!
AKP'nin 'Gezi' öfkesi tam 'gaz' devam ediyor!
AKP, Gezi Parkı eylemlerine katılan destek veren herkesi cezalandırmaya devam ediyor. Gezi Eylemleri'nde medyada büyük bir kıyım gerçekleştiren AKP şimdi de aynı kıyımı Milli Eğitim Bakanlığında uyguluyor.  Bakanlık Gezi Parkı olaylarına destek veren öğrenci ve öğretmenlere ulaşabilmek için Twitter ve Facebook hesaplarını incelemeye aldığı öğrenildi.
 
Gezi Eylemlerine destek veren öğretmene uzaklaştırma!
 
Eğitim-Sen'in Gezi Eylemlerine destek çağrısına uyarak 4-5 Haziran ve 17 Haziran tarihlerinde Eskişehir’de düzenlenen protestolara katılan Odunpazarı Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Matematik Öğretmeni Ali Paşa Şanlı'ya AKP yargısı ceza yağdırdı.
 
Şanlı'ya önce 27 Haziran'da  Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açtı, sonra valilik tarafından görevinden uzaklaştırıldı. Açılan soruşturmada "Görevi yaptırmamak için direnme, kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme, yönetme ve bunların hareketine katılma" suçlarını işlediği iddia edildi. 
 
Eskişehir İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kenan Tuğan, 12 Ağustos’ta Eskişehir Valiliği’ne yazdığı yazıda, öğretmen Şanlı hakkında Eskişehir MEB müfettişlerinin başlattığı incelemenin devam ettiğini belirterek hakkında yürütülen adli soruşturmanın selameti açısından öğretmen Şanlı’nın görevden uzaklaştırılmasını istedi. Ali İsmail Korkmaz’ın dövülerek öldürülmesi olayında adını sıkça duyduğumuz Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kenan Tuğan'ın isteğini onaylayarak Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Matematik Öğretmeni Ali Paşa Şanlı'yı görevinden uzaklaştırdı. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com