AKP'nin Gezi öfkesi dinmedi!

AKP'nin Gezi öfkesi dinmedi!
Hükümetin protesto edildiği Gezi olaylarının yankıları sürüyor. Gösterilerin yapıldığı tüm illerde, protestocular için davalar açılmış, birçok kişi yargılanmaya başlanmıştı.

Kırklareli'deki ilk Gezi davası da yarın görülmeye başlanacak. CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, kentteki her 51 kişiden birine dava açıldığını söyledi.

"Kırklarelimizde Gezi Protestolarında hiçbir olay çıkmamış, polisin bir müdahalesi, bir uyarısı olmamıştır." diyen Dibek, davadaki haksızlığı ve hukuksuzluğu anlatmak için CHP'li vekillerin de duruşmayı izleyeceğini belirtti.

CHP'NİN GÖZÜ YARIN KIRKLARELI'DE

Yarın başlayacak duruşmayı Dibek ile birlikte , Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, İstanbul Milletvekilleri Ali Özgündüz, Mahmut Tanal ve Melda Onur ve Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu takip edecek.

Kırklareli'deki son eylemle ilgili iddianamede “Şüphelilerin Dingiloğlu Parkı içinde toplandıkları, ellerinde ‘Varsın çapulcu desinler, vatan haini, şerefsiz demesinler, o bize yeter’ ve ‘Evlatlarım devletini, milletini soyan vatan haini, şerefsiz olacağına, çapul ol, daha iyi’ dövizlerle yürüyüşe geçerek, ‘Faşizme karşı omuz omuza’, ‘Her yer Taksim her yer direniş’ ve ‘Kahrolsun AKP diktatörlüğü’ sloganları atarak, Kültür Anıt Park’a yürüdükleri, yürüyüşle ilgili bir bildirimde bulunmadıkları, toplantı yapılan yerin mülki amirlikçe tespit edilen ve onaylanan güzergâhlar dışında olduğu...” suçlamaları yer alıyor. (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com