“AKP’nin gizli gündemini deşifre ettiğim için saldırıyorlar”

“AKP’nin gizli gündemini deşifre ettiğim için saldırıyorlar”
TBMM Genel Kurulu’nda söylediği sözler olay yaratan CHP’li Birgül Ayman Güler eleştirilere yanıt verdi.

Meclis Genel Kurulu’nda ulus ve milliyet arasındaki farkı tanımladığı ve AKP’nin yeni anayasada “Türklük” kavramının ortadan kaldırdığını söylediği için “faşist” damgası yiyen CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler kendisini savundu.
 
“TÜRK-KÜRT EŞİT OLAMAZ DEMEDİM”
 
Sözcü gazetesinden Başak Kaya’ya konuşan Güler şunları söyledi:
 
-Kürt milliyetçiliğini bana ilericilik olarak yutturamazsınız. Bu lafı BDP sıralarından gelen “Sizi Sosyalist Enternasyonal’den attıracağız” sözü üzerine söyledim. Kendilerinin ilerici bizi de gerici olarak ilan etmekte çok pervasız davranıyorlar. Kürt-Türk eşit olamaz değildi sözüm. Böyle düşünmüyorum, partim de böyle düşünmüyor. Türk kavramı ulusun adı, Kürt kavramı ulusun unsurlarından olan bir milliyetin adıdır.
 
SALİH FIRAT’LA KONUŞTU MU?
 
-Salih Fırat’la hiç konuşmadım. Çünkü istifasının benimle ilgisi olmadığını düşünüyorum. Partiden ayrılmış olsa da halen milletvekilidir, basın üzerinden bir mesaj yakışmaz.
 
“ULUSAL DEVLET YERİNE CEMAATLER DEVLETİ…”
 
-Beş yıl boyunca “Türkiye nereye gidiyor?” konulu konferanslar verdim. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde “Ulusal devlet yok ediliyor, yerine milliyetler ve cemaatler devleti kurulmak isteniyor. Bu çok önemli bir tehdittir. Ulusal devlet bizim varlık temelimizdir” mesajı verdim. Yıllardır bunu söylüyorum. İlk kez söylemiyorum. (CTE)
 
Haberin tamamı Sözcü gazetesinde…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com