AKP'nin ilk yasası değil!

AKP'nin ilk yasası değil!
İşte hükümetin dikta yasaları...

Sansursuzhaber.com  Yurt Gazetesi’nin bugün ki manşetinde AKP hükümetinin dikta yasaları derlenmiş.  Haberde AKP hükümetinin sadece MİT yasası değil, bunun gibi birçok jet yasa hazırladığı vurgulanmış, bunlardan en dikkat çekeni ise Erdoğan’a milletvekilliği yolunu açan jet yasa.

İşte gazetenin haberinde yer alan o dikta yasalar:

Erdoğan’a özel yasa

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağrılması Erdoğan’ı harekete geçirdi. Soruşturmanın kendisine uzanacağını düşünen Erdoğan derhal yasada değişiklik yaptırdı.

Naylon Fatura affı
Naylon fatura yolsuzluğundan yargılanan Kemal Unakıtan için de özel yasa çıktı. Hükümet meclise 6 kez naylon fatura için af teklifi önerdi. Muhalefet 6 kez reddetti ancak 7.’de meclisten geçti.

Erbakan’a yazlık cezası
Erbakan yasası olarak bilinen yasayı da AKP çıkarttı. Kayıp trilyon davasından mahkum olan Erbakan için de bir yasa çıktı ve Erbakan cezasını evde çekti.

Aziz Yıldırım’a yasa pası
Şike yasası da kişiye özel olduğu için Cumhurvaşkanı Abdullah Gül tarafından reddedildi ancak 2. Kez yasa önüne gelince reddedemedi be onayladı ancak tutuklu olarak yargılanan Yıldırım bundan faydalanamadı.

Erdoğan milletvekili oldu
İlk özel yasa Erdoğan’ın milletcekili olmasını sağlayan yasaydı. Erdoğan’ın seçime adaylık başcurusu YSK tarafından savıka kaydı nedeniyle  reddedildi.  Bunun üzerine Abdullah Gül başkanlığındaki AKP Anayasa’nın 76. Maddesi, milletvekilliği seçimi yasasında değişiklik yaparak Erdoğan’ın sicilinin silinmesini sağladı. Bununla Erdoğan’a meclis yolu açılmış oldu.(SYE) 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com