AKP'nin Nathalie Projesi!

AKP'nin Nathalie Projesi!
AK Parti, Kırklareli'nde Romanların gönlünü Roman asıllı Fransız şarkıcı Nathalie Cardone ile alacak.

AK Parti seçimlerde zorlandığı Kırklareli'nde dünya starıyla oy isteyecek. 'Hasta Siempre' şarkısıyla ünlenen Fransız şarkıcı Nathalie Cardone, AK Parti için Romanlardan destek isteyecek. Projenin mimarı ise AK Parti Kırklareli 1'inci sıra milletvekili adayı Şenol Gürşan. Gürşan, 'Kültürlerarası El Projesi' kapsamında ünlü şarkıcının Türkiye danışmanlığını yapıyordu.

İNTERNETTEN DUYURDU

Kendisi de Roman olan Cardone, 30 bin Roman'ın oy kullandığı ilde kapı kapı dolaşarak Gürşan için oy toplamaya çalışacak. 'Ben de bir Romanım' diyen Cardone, internet sitesinden Türkiye'ye geleceğini duyurdu. Cardone açılamasında, 'İnsana, sanat ve sanatçılara sevgi ve saygı duyan değerli danışmanım avukat Şenol Gürşan'ın adaylığını tebrik ediyorum. O'nun şahsında çok sevdiğim Türkiye insanına Fransa'dan en iyi dileklerimi sunarım' dedi. Cardone, Fransa'da 16. yüzyılda yaşanan Roman katliamının ardından oluşan baskılara karşı çeşitli sivil toplum kuruluşları çatısı altında mücadele veriyor.

Sistemden pay talep ediyorlar

İlde yaklaşık 30 bin Roman vatandaşın oyuna talip olduğunu belirten Gürşan, 'Şeytanın bacağını kırmaya geliyorum' dedi. Kırklareli'ni marka şehir yapma sözü veren Gürşan, ekledi: Bölgenin insanıyım. Roman vatandaşlarımızla iç içeyim. Roman vatandaşlarımızın birincil talebi okuyup iş sahibi olabilmek ve sistemden hak ettikleri payı alabilmek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com