AKP'nin oyları eriyor!

AKP'nin oyları eriyor!
AKP'nin oyları eriyor, Erdoğan'a destek gittikçe azalıyor!
AKP yönetimi'nin organiz etiği Sincan ve Kazlıçeşme mitinglerinde Erdoğan'ın seçim taktiği belli oldu!
 
Erdoğan Taksim Gezi Parkı'nda halkın toplanmasına, ayaklanmasına karşılık sanki bu kitleye gözdağı vermek amacıyla Ankara ve İstanbul'da 2 büyük miting gerçekleştirdi. Erdoğan her seçim döneminde,ne zaman partisinin oyları düşse, önüne ne zaman düşük anket sonuçları gelse 'bayrağa, vatana, Sakarya'ya, Çanakkale'ye' sığınıp milliyetçi-ulusalcı söylemlere yer veriyor. Bunun en son örneklerini bariz şekilde Sincan ve Kazlıçeşme mitinginde gördük. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'Türk Bayrağı'na' sarılarak her eve Bayrak asma kampanyası başlattı. 
 
Başbakan 9 ay öncesinden seçim startı verdi!
 
Başbakan'ın seçim yaklaştığı zaman milliyetçi-ulusalcı söylemlerine alışmıştık ancak Erdoğan bu sefer 9 ay öncesinden seçim startı verdi. Erdoğan'ın seçim startı vermesinin nedenlerinden biri önüne koyulan seçim anketleri. Çünkü Başbakan'ın masasına gelen her seçim anketi bir önceki seçim anketini aratır cinsten. 
 
Erdoğan'a eski destek yok!
 
Erdoğan'ı geçmişte destekleyen 'YETMEZ AMA EVETÇİLER'de artık her şeyin farkına vardı. Cemaat Erdoğan'dan, Erdoğan Cemaatten rahatsız. Gül parti kurmanın peşinde Erdoğan başkan olmanın. Arınç Gül'e yakın ancak bir taraftan da Erdoğan'ın 1 NUMARALI adamı... AKP'de Kürt Açılımından rahatsız olanların sayısı hiç de az değil. Ya Erdoğan söylemlerinden rahatsız olanlar... Yüzüne konuşamayıp, istifa edecek de cesareti olmayanlar kendilerini sosyal medya da rahatlatmanın peşinde.
 
Mağdur edebiyatı!
 
Erdoğan'ın her seçim dönemin de sarıldığı başka bir argümansa mağdur edebiyatı yapması. 28 Şubat sürecinde mağdur olduk dedi halkın duygularını sömürdü. 27 Nisan E-muhtırası dedi ağladı, kendini halka acındırdı, kızlarımız okullarına başörtülü gidemiyor dedi halktan oy istedi. Ama artık halk uyandı, 10 senedir aynı hikaye... Artık mağdur edibiyatı da işe yaramıyor.
 
Erdoğan'ın seçim taktiği!
 
Ayaklar altına aldığı milliyetçiliğe sığınacak, 'kızlarımız okula başörtülü gidemiyordu' cümlesini ağzından düşürmeyecek, kendina Taksim'den mağdur edibiyatı yapmaya çalışacak, ah bu faiz lobisi yok mu bu faiz lobisi diyecek, sıkıştı mı CHP diyecek, CHP engel oldu, CHP yaptırmadı, CHP... Allah, maşallah, inşallah.... Erdoğan konuşurken 10 senedir CHP tek başına iktidar, AKP muhalefet partisi zannediyor insan.
 
AKP'ye ilk büyük darbe yerel seçimler de gelecek, Erdoğan daha da saldırganlaşacak, ANAP gibi Doğru yol gibi AKP'de dağılacak... Çünkü artık halk bu numaraları yemiyor sayın başbakan! (BCO)
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com