'AKP'nin oyu düştü'

'AKP'nin oyu düştü'
CHP'li Umut Oran, Bodrum'da partisinin ilçe başkanlığını ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, ''CHP olarak demokrasi paketi önerimiz olmuştu, özellikle kuvvetler ayrılığı ve yargının bağımsız olması çerçevesinde. Bunlar eğer ciddiye alınmazsa hükümetin oyları çok daha aşağı düşecektir'' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oran, Bodrum'da partisinin ilçe başkanlığını ziyaret etti.

Oran, ziyarette yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yasama döneminin ortasında kabine değişikliği yaptığını belirtti. Bu durumun vatandaşın Adalet ve Kalkınma Partisi'ne verdiği teveccühün artık ciddi anlamda sorgulandığının göstergesi olduğunu ifade eden Oran, ''Elimize gelen kamuoyu araştırmalarında, AKP'nin oyu yüzde 7-8 oranında düşmüş durumda. Özellikle İçişleri Bakanlığının alanındaki konularla ilgili çok ciddi demokrasi, insan hakları, basın özgürlüğü, temel hak ve özgürlükleri konusunda şikayetler var. Dolayısıyla Başbakan bunu idrak etmiş görünüyor'' dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın dini eğitimle ilgili çalışmalarında sorunlar olduğunu ve çocukların mağdur edildiğini ileri süren Oran, bu konuda da vatandaşın tepkisi olduğunu ve bunu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da idrak ettiğini ifade etti.

Sağlık alanında da ticaretleşmenin söz konusu olduğunu ve bu durumun da vatandaşın tepkisine neden olduğunu belirten Oran, ''4 bakan değişti ama zamanlama olarak kafamızda soru işareti bulunuyor. Bir anlamda yasama döneminin yarısında bir değişiklik idrak etmiş ama artık vatandaşın bu hükümete güveni kalmadı. Dolayısıyla önümüzdeki yerel seçimde tepkisini vatandaş sandıkta gösterecek'' diye konuştu.

Bir hükümetin görevinin o ülkede yaşayan insanların, can ve mal güvenliklerini korumak olduğunu kaydeden Oran, insanların telefonda birbirleriyle konuşamaz hale geldiğini, kapıları çaldığı zaman yürekleri hopladığını öne sürdü. Yargıyla ilgili insanların çok ciddi endişesi bulunduğunu savunan Oran, ''CHP olarak demokrasi paketi önerimiz olmuştu, özellikle kuvvetler ayrılığı ve yargının bağımsız olması çerçevesinde. Bunlar eğer ciddiye alınmazsa hükümetin oyları çok daha aşağı düşecektir'' dedi.

Eğitim, sağlık, işsizlik, terör sorunlarında somut adım atılmadığını iddia eden Oran, hükümetten bu alanlarda çözümsel çalışmalar beklediklerini bildirdi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Hukuk Gökçek için katledildi29 Temmuz 2014 Salı 23:39
 • Yahudi Kongresi istedi, Erdoğan verecek29 Temmuz 2014 Salı 23:39
 • "10 Ağustos sonun başlangıcı"29 Temmuz 2014 Salı 23:38
 • 'Başbakan’ı da kelepçeli görebilirsiniz'29 Temmuz 2014 Salı 23:37
 • İhsanoğlu’na ‘çekil’ baskısı!29 Temmuz 2014 Salı 01:12
 • Operasyon sırası eski AKP'li vekillerde mi?28 Temmuz 2014 Pazartesi 19:42
 • 'Erdoğan Türk ve Türkmen hasmıdır'28 Temmuz 2014 Pazartesi 19:30
 • "Bu ateş Türkiye'yi yakabilir"26 Temmuz 2014 Cumartesi 18:04
 • AKP’nin Soma ilanı CHP’den çalıntı çıktı26 Temmuz 2014 Cumartesi 14:31
 • "Hırsızlıklarını gizleme operasyonu"26 Temmuz 2014 Cumartesi 09:40
 • Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  Tel: +90 212 216 05 65 E-Posta: info@sansursuzhaber.com