AKP'nin oyunu bozuldu

AKP'nin oyunu bozuldu
Önergeye 1 Mart'ta imza veren 20 CHP'li milletvekilinin imzası geri çekildi.

Sadık Yakut, önergeye imza veren 20 CHP'li vekilin imzasının geri çekildiğini belirtti.

Önerge AKP'nin önergesi oldu.

Meclis Genel Kurulu’nda, AKP grup önerisinde açılan usul tartışmasında CHP’liler, Başkanlık Divanı’nın önüne geldi ve kürsüyü işgal etti.

Meclis Başkanvekili Sadık Yakut oturuma ara verdi.

Aradan sonra Yakut, “24 CHP’li milletvekilinin imzasını çekmiş olması nedeniyle söz konusu Meclis araştırma önergesi Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ve 20 milletvekilinin önergesi olarak işlem görecektir. Grup önerisini bu haliyle görüşmeye açıyorum” dedi ve görüşmelere devam edildi.

Meclis Genel Kurulu’nda AKP’nin grup önerisi üzerinde yapılan konuşmalarda tansiyon yükseldi. AKP grup önerisinde, Çözüm Sürecini Değerlendirme Komisyonu kurulmasına ilişkin araştırma önergesiyle CHP ve BDP’nin önergelerinin birleştirilerek görüşülmesini istedi. CHP ve MHP’li vekiller buna sert tepki gösterdi.

CHP'li vekiller kendi önergelerinden imzalarını çektiklerini belirterek tepki gösterdi. Önerge sahibi olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da, usula aykırı birleştirme olduğunu, kendi iradesinin alınmadığını belirterek imzasını geri çektiğini söyledi.

Aradan sonra Yakut, “İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve arkadaşlarının önergesinin ilk imza sahibiyle birlikte toplam 24 CHP’li milletvekinin imzasını çekmiş olması nedeniyle söz konusu Meclis araştırma önergesi Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ve 20 milletvekilinin önergesi olarak işlem görecektir. Grup önerisini bu haliyle görüşmeye açıyorum” dedi.

Ardından AKP'nin grup önerisi üzerindeki görüşmelere geçildi.(MUK)

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com