AKP'nin Paralı Sosyal Medya Ordusu '12 Bin Kişi' Oluyor!

AKP'nin Paralı Sosyal Medya Ordusu '12 Bin Kişi' Oluyor!
Twıtter ve YouTube yasağı tartışılırken, AKP, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde paralı sosyal medya ordusunu 3 bin artışla 12 bine çıkartıyor.

Gelecek ağustos ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile 2015’teki genel seçimler için interneti etkin kullanmayı hedefleyen AKP, sosyal medya ordusunu güçlendiriyor. Bu kapsamda Twitter üzerinden çalışan “Ak Troll”lerin sayısı 9 binden 12 bine çıkarılacak.

Gezi Parkı eylemleri sürecinde sosyal medyanın gücünü keşfeden AKP, konuyla ilgili bazı görevlendirmeler yapmıştı. Ancak AKP, özellikle dershanelerin kapatılmasına ilişkin tartışmalar sırasında sosyal medyaya istediği gibi yön veremeyince bu konuda çalışan personel kadrosunu genişletme kararı almıştı. AKP, aldığı bu kararı, 30 Mart yerel seçimlerinden önce hayata geçirmiş ve bu kapsamda, altı bin kişilik sosyal medya ordusunu dokuz bin kişiye çıkarmıştı.

6 BİN, 9 BİN DERKEN...

AKP’nin sosyal medya ordusuna yeni katılacak üç bin kişi mayıs ayından itibaren çalışmalara başlayacak. Böylece, sosyal medyada daha fazla etkili olmak isteyen AKP’nin Köşk ve genel seçim çalışmalarını, sosyal medya üzerinden bu 12 bin Twitter elemanı yürütecek.

12 BİN ELEMANLA ERDOĞAN GÜZELLEMESİ

AKP, toplumda kullanımı ve etkinliği her geçen gün artan sosyal medyanın kritik Köşk ve genel seçim kampanyalarında daha aktif kullanılmasını istiyor. Bu kapsamda, rüşvet ve yolsuzluk soruşturması sürecinde Gülen Cemaati ile uzun bir süredir devam eden gerilime ilişkin partinin yürüttüğü kampanyaların daha fazla kişiye ulaşması amaçlanıyor. Parti öncelikli olarak, sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan genç kitleye ulaşmak istiyor. AKP’nin sosyal medya ordusunun özellikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını aktarması planlanıyor. Zira Çankaya Köşkü’nün favori adayı olan Erdoğan’ın, adaylığının kesinleşmesi halinde, Türkiye turuna çıkacağı ve mitingler düzenleyerek halktan destek isteyeceği belirtiliyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com