AKP'nin Seçim Otobüsünün Benzini Devletten!

AKP'nin Seçim Otobüsünün Benzini Devletten!
CHP'li ilçe başkanı, AK Parti seçim otobüsleriyle ilgili ilginç bir iddia ortaya attı...

CHP Manisa Merkez İlçe Başkanı Hamza Kopal, AK Parti seçim otobüsleri ve araçlarının İl Özel İdaresi'nin garajında park edildiğini ve bazı partililerin de İl Özel İdaresi istasyonundan benzin ya da mazot aldığını iddia etti. CHP'nin bu idialarına karşılık İl Genel Meclisi Başkanı AK Partili Dursun Ali Yıldız, ''Böyle bir şeyin yanlış olabileceğini düşünüyorum. Mazot veya benzin verildiği iddia edilen özel araç mutlaka İl Özel İdaresi'nin kayıtlarında bulunan ve kiralanmış sivil plakalı araçtır'' dedi.

SEÇİM OTOBÜSÜNÜN BENZİNİ DEVLETTEN
CHP Manisa Merkez İlçe Başkanı Hamza Kopal, CHPManisa 1. sıra milletvekili adayı Hasan Ören'in de katılımıyla bir basın toplantısı düzenledi. Kopal, AK Parti'nin devletin imkanlarını kullanarak seçim çalışması yaptığı iddiasında bulundu ve bunlara kanıt olarak fotoğraflar gösterdi. AK Parti seçim otobüsleri ve araçlarının İl Özel İdaresi'nin otoparkını garaj olarak kullandığını kaydeden Kopal, ''1 Mayıs 2011 tarihinde İl Özel İdaresi'nden çekilen fotoğraflar bir vatandaş tarafından bize gönderildi. Fotoğrafları görünce şok olduk. Çünkü AK Parti'nin seçim otobüsleri ve araçları İl Özel İdaresi'nde park edilmiş. Fotoğraflarda ayrıca AK Partili birisinin özel aracına İl Özel İdaresi'nin bünyesinde bulunan benzinlikten yakıt aldığı görülüyor. Bu gösteriyor ki AK Parti seçim çalışmalarında devletin imkanlarını kullanıyor'' şeklinde konuştu.

''AKP, 12 Eylül'den daha fazla baskı uygulayarak seçimlere gitmeye çalışıyor''
Toplantıda söz alan Hasan Ören ise, "Partimizin seçim beyannamesi kapsamında çıkardığı 41 söz kitabı Manisa'da birinci parti olma yolunda büyük bir ivme kazandırdı. Belden aşağıya vurmanın dışında Manisa'da bir siyaset gündeme getirmiyor. 1. sıradaki arkadaşımız ya çarkçı Kemal'le ya da kasetlerle uğraşıyor. Manisa için çılgın projeleriniz yok mu? Toplu geziler bitmedi mi? Bir AKP'li milletvekili adayı ne zaman tek başına halka karışıp vatandaşla tokalaşacak? Duyacakları sözlere hazırlar mı? Bu yüzden devamlı toplu geziler yapıyorlar. 12 Eylül'den hesap soracağım diyen AKP o dönemden uygulanan baskıların daha fazlasını uygulayarak 2011 seçimlerine gitmeye çalışıyor. Kasetler havalarda, telefonlar dinleniyor, bir seçim kampanyası bunların üzerine kurulabilir mi? Seçim kampanyasında insanlara ekonomik koşullarının iyileştirilmesini vaat edersiniz. Ancak CHPbeklenmedik bir anda çözüm söyleyen bir parti olarak büyük projelerle ortaya çıktı" diye konuştu.

''Manisa'da bir garaj yeri bulamadılarsa, biz onlara yer gösteririz''
İl Özel İdare'deki benzin iddialarına değinen Ören; "Bunlar AKP iktidarında çok doğal şeyler haline geldi. Koskocaman Manisa'da bir garaj yeri bulamadılarsa bize söylesinler biz onlara araçları için yer gösteririz. Bu yapılanları Manisalıların anlamadığını zannetmesinler. Manisalılar günü geldiğinde sandığa gittiğinde bunun karşılığını gösterir. Telaş CHP'nin 1. parti olma yolunda gösterdiği azmidir, yükselişidir" ifadelerini kullandı.İstifaların siyasi rant haline getirilmesine karşı olduklarını ifade eden Ören AK Parti'den istifa eden 5 kişinin CHP'ye gelip kayıt olmak istemesi karşısında kendisinin bu kişilerin kabul edilmemesinden yana olacağını söyledi.

''Böyle bir şeyin yanlış olabileceğini düşünüyorum''
CHP'nin bu idialarına İl Genel Meclisi Başkanı Ak Partili Dursun Ali Yıldız'dan yanıt geldi. Yıldız, ''Böyle bir şeyin yanlış olabileceğini düşünüyorum. Mazot veya benzin verildiği iddia edilen özel araç mutlaka İl Özel İdaresi'nin kayıtlarında bulunan ve kiralanmış sivil plakalı araçtır. Yoksa kimse devletin mazotunu veya benzinini sivil bir araca vermez" dedi. Seçim otobüslerinin Özel İdare garajına park etmesiyle ilgili de Dursun Ali Yıldız, "Belki o aracı kullanan kişinin veya kişilerin İl Özel İdaresi'nde işi vardı. Onun için İl Özel idaresine o araçla geldi. MHP'li ve CHP'li de parti amblemli aracıyla İl Özel İdaresi'ne gelip işini görebilir. Bunun bir sakıncası yok" diye konuştu.

''Seçim otobüslerinin park edilmesi konusunu araştıracağım''
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Katran ise ''Mazot alırken fotoğraflanan otomobil sayın valimizin talimatları doğrultusunda, Akhisar OSB'sinden hizmet alımı çerçevesinde kiralanan bir araç. Bu tarz 8 adet araç kiralandı. Fotoğraflanan otomobil, kamu hizmetlerinde kullanılıyor. Kimi zaman da ben makam aracı olarak kullanıyorum. Ancak seçim otobüslerinin park edilmesi konusunu araştıracağım'' diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com