AKP'nin taktiğini deşifre etti

AKP'nin taktiğini deşifre etti
Levent Üzümcü, Şamil Tayyar'a cevap verdi.

Mısır’da yaşananlarla, Gezi olayları sırasında yaşananlara iktidar tarafından verilen tepkilerdeki çifte standarda dikkat çeken oyuncu Levent Üzümcü, şu tweet’i attı:

“Polis ülkende fişekle odunla vatandaşlarını katlederken kahraman, mısırda katlederken cani. Katledilen burada terörist, mısırda şehit.”

Oyuncu Levent Üzümcü bu tweet’i sonrası AKP Milletvekili Şamil Tayyar tarafından hedef gösterildi. Tayyar, Twitter’da Üzümcü’yü örtülü olarak “ölümle” şöyle tehdit etti:
 
“Levent Üzümcü Mısır'ı Taksim'e benzetmiş! Eğer benzeseydi şimdi seni alkışlarla uğurlayıp arkandan ışığı bol olsun diyorlardı!
 
BU BİR TAKTİK
 
Şamil Tayyar'ın attığı ölüm tehdidi içerikli twite sanatçı Levent Üzümcü'den cevap gekldi.

Halk Tv'ye bağlanan Levet Üzümcü canlı yayında "bu bir taktik. Benim söylediklerimi yazdıklarımı evirip çevirip tamamen söylediklerimin dışına çıkarak  kendi taktiklerine uygun sosyal medyada linç kampanyası yürütüyorlar. Polisin yaptığı şiddete her nerede olursa olsun insanın diyenin vicdanında  yeri yoktur. Polisin emrine uymayan kanunsuzlara müdahale etme yetkisi vardır ama protestolara , demokratik istekleri olanlara müdahale etme yetkisi yok. İnsanlar ben Mısır'dakilerin düşmanı gibiymişim gibi bana hakaretler ediyorlarasılsız suçlamalarda bulunuyorlar. AKP'nin bu taktiği söylediklerimizi yazdıklarımızı saptırıp, saçma sapan argumanlarla bizi linç etmeyeçalışmaktır. Bu taktik hükümetin aczini gösteriyor. Bu halkın önüne bizi sürerek acizliğini örtüyor. Akla hayale gelmeyecek kötü sözlerle küfürlerle bana saldırıyorlar. Ben her yerde yapılan vahşete karşıyım, Mısır'daki de Taksim'deki de senin kardeşin, hepsine uygulanan şiddete karşı çıkmalısın. Ben nasıl darbecilerin yanında olurum. Taksime çıkan insanlar darbeciymiş, Ergenekoncuymuş ,ayyaşmış gibi gösteriyorlar. Amaç onların  itibarsızlaştırılmasıdır. Son sözüm bu bir oyun ben şiddetin her türüne ve dünyanın her yerindekine karşıyım." dedi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com