AKP’nin tarihinde başı kesmek var

AKP’nin tarihinde başı kesmek var
CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihad Matkap CHP ve AKP tarihini kıyasladı.

CHP tarihinde Kurtuluş Savaşı, çağdaş bir devlet kurmak, ülkeyi demokrasiye götürmek olduğunu ifade eden Matkap, “Ama ben merak ediyorum AKP tarihinde ne var diye, bir 31 Mart Vakası bir de Menemen Vakası var. AKP’nin tarihinde irtica adına Derviş Mehmet’in başlattığı bir hareket var, irtica adına Asteğmen Kubilay’ın başını kesmek var, bunların tarihinde bunun dışında bir şey yok” dedi.

CHP’nin tarihinin gerçekten zengin olduğunu, CHP tarihinde Kurtuluş Savaşı, çağdaş bir devlet kurmak, ülkeyi demokrasiye götürmek olduğunu ifade eden Matkap, “Ama ben merak ediyorum AKP tarihinde ne var diye, bir 31 Mart Vakası bir de Menemen Vakası var. AKP’nin tarihinde irtica adına Derviş Mehmet’in başlattığı bir hareket var, irtica adına Asteğmen Kubilay’ın başını kesmek var, bunların tarihinde bunun dışında bir şey yok” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın “dindar nesil yetiştireceğiz” açıklamalarını da eleştiren Matkap, Başbakan Erdoğan’ın “maskesinin düştüğünü” ifade ederek, “Sayın Başbakan, bugüne kadar hep ‘demokrasi bizim için araçtır’ dedi, bu konuda gerçekten samimi ve içtenmiş. Devletin önemli kurumlarını kontrol altın alana kadar demokrasiyi gerçekten araç olarak kullandı” dedi. Bu söylemin, “çok riskli ve tehlikeli” bir söylem olduğunu belirten Matkap, “Bu söylem bize demokrasinin önünde çok önemli barikatların olduğunu gösteriyor. Bunun yanında Meclis iç tüzük arayışları da bunu doğruluyor” dedi.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com