"AKP'nin terörle mücadele yöntemi yanlış"

"AKP'nin terörle mücadele yöntemi yanlış"
AKP İktidarından önce yakalanıp cezaevine gönderilen bölücübaşından sonra terör olayalarının durmaya başladığını savunan MHP İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz, AKP'nin sekiz yıllık iktidarı döneminde teröre verilen tavizlerden dolayı terör olaylarının

AKP İktidarından önce yakalanıp cezaevine gönderilen bölücübaşından sonra terör olayalarının durmaya başladığını savunan MHP İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz, AKP'nin sekiz yıllık iktidarı döneminde teröre verilen tavizlerden dolayı terör olaylarının yeniden artmaya başladığını iddia etti.
Türkiye'de AKP Hükümetinin terörle mücadelede yeterli düzeyede olmadığını savunan Kurnaz, terör olayalarına AKP'nin yaklaşımının yanlış olduğunu dile getirdi.
Hükümetin neden teröre taviz verdiğini anlaymadıklarını belirten Kurnaz, teröre taviz verilemeden mücadelenin devam ettirilmesi gerektiğine dikkat çektti.
AKP'nin terörle mücaele etmek yerine teröre taviz vererdiğini savunan Kurnaz, şöyle konuştu:
'Siyasi uzantılarının meclise girmeleri işlerini daha da kolaylaştırdı. İmralı'yı daha çok gündemde tutup, yeni statüler kazandırdılar. Yetersizlik ve yanlışlar bölücü başının örgütünü daha kolay yönetmesini, siyasete etki etmesini kolaylaştırdı. O da bu fırsatı kaçırmadı. DTP ve daha sonra da BDP'de kimin milletvekili olacağına, kimin nereden aday gösterileceğine kim karar verdi? DTP'nin kapatılmasından sonra meclisten topluca istifa etme kararı restini kim çektirdi? Sonra da bunu iktidara dayatarak, yeniden grup kurma garantisiyle geri dönüşü kim sağladı? Dağdaki eşkıyalara, saldırın veya ateşkes yapın talimatları nereden verildi? İmralı bugün bir siyasi parti genel merkezine dönüşmüştür. İstediği gibi hareket ediyor, açıklama yapıyor, talimat veriyor. Bunların hangisi tesadüf, hangisi normal bir gelişme ve hangisi demokrasiyle, normalleşmeyle izah edilebilir? Bu tablo bugün yaşadıklarımızın aslında ne kadar bilinçli bir şekilde hazırlandığını ortaya koymuyor mu? İmralı'daki katille görüşme sürecinin bu millete hazmettire hazmettire açıldığını belgelemiyor mu?' şeklinde iddialarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com