AKP'nin tesadüfleri...

AKP'nin tesadüfleri...
Komiser yardımcılığı sınavında aynı yerde görevli iki polisin ‘86 puan’ aldığına dikkat çeken CHP’li vekil, ‘Bu tesadüfler açıklanmalı’ dedi.
Yargıdaki “kopya” skandalını ortaya çıkaran ve sınavın iptal etmesini sağlayan CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, bu kez 25 Mart 2012 tarihinde Polis Memurluğundan Komiser Yardımcılığına Geçiş Sınavı’na ilişkin önemli iddialarda bulundu.
 
Kart, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “ÖSYM bünyesinde Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı iştirakli sınavlarda, kamu yetkisi ve devlet nüfuzu kötüye kullanılarak çete ya da çetelerin faaliyetlerini sürdüğünü” kaydetti. 25 Mart’ta Polis Memurluğundan Komiser Yardımcılığına Geçiş Sınavı yapıldığını anlatan Kart, bu sınava ilişkin şüphe çeken bulguları şöyle aktardı:
 
“Sınav tarihinden 1 hafta-10 gün önce belli grupların organize bir şekilde izin ve rapor aldıklarını görüyoruz. Organize hareket etme eylemlerini bir tarafa bırakarak somut bir olaydan hareketle konuyu bir kez daha kamuoyunun gündemine getirme gereğini duyuyoruz. Samsun Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan M.Y. ile M.Ç’nin her ikisinin de ‘86 puan’ alarak sınavı kazanmaları nasıl bir tesadüftür? 2011 yılı Komiser Yardımcılığı Sınavı’nda çok iyi çalışmasına rağmen 48 puan alan M.Y. isimli memur 2012 yılında hiç çalışmadan devresi olan ve cemaatten yakın arkadaşı olan M.Ç. ile birlikte 86 puanı nasıl alıyor? Bu tesadüflerin açıklaması mutlaka yapılmalıdır.”

Kart, sınava ilişkin hükümetten şu soruların da yanıtını istedi:
 
“Personel, İstihbarat, Kaçakçılık Daire Başkanlıklarından, Başbakanlık Koruma ve Bakanlık Özel Kalem müdürlüklerinden bu sınavı kaç kişi kazanmıştır? 90 ve üzeri puan alan 135 kişi midir? Kazananların bu kadar yüksek not ortalamasına yığılması olağan mıdır? Biz, ‘bu kadar tesadüfün bir araya gelmesini’ bundan böyle de araştırmaya ve sorgulamaya devam edeceğiz.” (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com