AKP’nin torpili adresini buldu!

AKP’nin torpili adresini buldu!
Bakan Erdoğan Bayraktar’ın yanlış kişiye gönderdiği resmi torpil ricası aylar sonra doğru yere ulaştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın bir yakınının TRT, RTÜK, Başbakanlık Devlet Arşivleri, Başbakanlık Basın Bürosu ya da Milli Saraylar’da görevlendirilmesi için yanlışlıkla RTÜK’ün BDP’li üyesine gönderdiği torpil yazısı adresini buldu.
 
Bayraktar’ın, tarih ve sayı numaralı yazısında adını verdiği Şeyma Güloğlu Ulusal, TRT İstanbul Müdürlüğü’ne araştırmacı oldu.
 
Skandal şöyle gelişmişti: Ziya Mandev adlı bir kişi, Bakan Bayraktar’a 17 Nisan 2012’de kendi el yazısıyla kaleme aldığı bir mektup göndermişti. Mandev, mektubunda bakana şöyle seslenmişti:
 
“Ekli notta ismi geçen bayan hayırlı bir görev yürüten değer verdiğim bir tanıdığımın (evli) kızıdır. Esasen Ankara’da önemli bir yerde memuriyeti olmasına rağmen, eşinin görev yeri nedeniyle yine notta yazılı kurumlardan birinin İstanbul teşkilatına tayin/nakil istemektedir. Zira bu kurumlarda görev alırsa hak kaybı olmayacağını ifade etmektedir. Yardımcı olunabilirse çok makbule geçecektir.”
 
Mandev, mektubunun ekinde Bakan Bayraktar’a torpil yapılması ricasında bulunduğu Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Basın Uzmanı Şeyda Güloğlu Ulusal adlı kişinin “nakil istediği” kurumlar listesini yollamayı da ihmal etmemiş, milyonlarca gencin KPSS’yle girebilmek için ter döktüğü gözde kurumları şöyle sıralamıştı:
 
TRT, RTÜK, Başbakanlık Devlet Arşivleri, Başbakanlık Basın Bürosu, MİT, Milli Saraylar.
 
Kendisine gelen bu talebi kırmayan Bakan Bayraktar ise torpil istenen kurumlara “resmi yazıyla” “ricada bulunmuştu”. Ancak, torpil ricasında önemli bir adres hatası yapılmıştı. Yazı 5’i AKP’li, 2’si CHP’li, 1’i MHP’li, 1’i de BDP’li olmak üzere 9 üyenin görev yaptığı üst kurulda, BDP’li Doç. Dr. Ahmet Yıldırım’a gitmiş, Yıldırım da 5 AKP’li üye dururken kendisine neden böyle bir talebin geldiğine anlam verememişti. (CTK)
 
Cumhuriyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com