AKP'nin valisine Türk Bayrağı dersi veren başkanı kutladı!

AKP'nin valisine Türk Bayrağı dersi veren başkanı kutladı!
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Adana Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'ı aradı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinde Türk Bayraklı rozet dağıttığı için Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un hışmına uğrayan, verdiği tepkiyle Türk Bayrağı'na sahip çıkan, 'Türk Bayrağı dağıtmak suç mu' diye soran Adana Belediye Başkanvekili Zihni AldırmazCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arayarak teprik etti.
 
CHP Genel Merkezi Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'ı telefonla aradığı bildirilip, görüşme "Kılıçdaroğlu'ndan bayrağımıza sahip çıkan Adana Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'a teşekkür" başlığıyla açıklandı. Yazılı açıklamaya göre Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
 
"Sayın Başkan, AKP'li bakanların ve bayrağımıza saygısız bazı AKP'li yöneticilerin, bayrağımız önlerinden geçerken, oturdukları yerden ayağa kalkmadığı bir süreçten geçiyoruz. Siz, çok üzüntü verici bu süreçte ve çok anlamlı bir günde, Cumhuriyet Bayramımızın 90'ıncı yılı kutlanırken, bayraklı rozet dağıtarak, hem bayrağımıza sahip çıktınız, hem AKP Valisi'ne hak ettiği dersi verdiniz, hem de bayrağımızı yükseklerde dalgalandırdınız. AKP Valisi'nin engellemelerine rağmen bayraklı rozeti vatandaşlarımızın yakalarına taktınız. Bu saygın davranışınız nedeniyle sizi hem kutluyor, hem de teşekkür ediyorum."
 
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, "Sayın Kılıçdaroğlu aradı, desteklerini bildirdi. Sadece bunu söyleyebilirim" dedi. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com