AKP'nin yandaş medyasından ihracat yalanları!

AKP'nin yandaş medyasından ihracat yalanları!
AKP'nin yandaş medyasının halkı kandırdığı ihracat masalları!
AKP halkı kandırmaya devam ederken yandaş medyada hükümete çanak tutuyor. Son zamanlarda AKP'nin ihracatta rekor kırdığı palavraları yandaş medyada ballandırıla ballandırıla anlatılıyor. Ancak gerçekler yandaş medyanın anlattığı masallara hiç benzemiyor.

Yandaş medyada AKP'nin  İhracatta rekor üstüne rekor kırdığından bahsediliyor. AKP döneminde ekonomi gerçekleri hep yandaş medya tarafından saklanıyor. Milli gelir şu kadar oldu deniliyor. Ancak bu gelir artışı halka hiç yansımıyor. Zengin daha da zengin olurken gariban halk bir torba makarnaya muhtaç bırakılıyor.

Bugünlerde AKP'nin yandaş medyasının yalanlarından biride AKP hükümetinin ihracatta rekor üstüne rekor kırdığı düzmecesi. Oysa gerçeklerle yandaş medyanın anlattıkları arasında dağlar kadar fark var.

İşte AKP medyasının sakladığı, görmezdan geldiği gerçekler:

Atatürk döneminde, yani 1923-1938 arasında ihracatın ithalatı karşılama oranı ortalama “yüzde 95.1”.
 
Bu dönemde, 1929 Ekonomik Krizi’nin yaşandığını ve kriz yılında dahi ihracatın ithalatı karşılama oranının yüzde 60’ın altına düşmediğini hatırlatalım.
 
Diğer taraftan Başbakan Erdoğan’ın her fırsatta CHP zihniyeti diyerek eleştirdiği dönem, yani 1923-1950 yılları arasında da ihracatın ithalatı karşılama oranı ortalaması 108.2.

Son 13 yılda ihracatın ithalatı karşılama oranı bakımından en kötü iki tablo AKP döneminde görüldü. En son 2000 yılında ihracatın ithalatı karşılama oranı “yüzde 60’ın altında” gerçekleşti.
 
Bu oran 2011 yılında “yüzde 56”, 2013 yılının ilk 6 ayında ise “yüzde 59.8” oldu.
 
Göstergeler “kırmızı çizginin altında”.
 
Adamlara bakıyoruz, pişkin pişkin başarıdan söz ediyorlar.
 
İthalattaki patlamayı yok sayıyorlar. İhracatın üçte ikisinin de ithal girdi ile yapıldığını gizliyorlar. Ondan sonra da ihracattaki makyajlanmış başarı (!) sözleriyle halkı kandırmaya çalışıyorlar.
 
Tam bir AKP felsefesi! (BCE)

 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com