AKP'nin yolsuzluklarına boyun eğmiyorlar!

AKP'nin yolsuzluklarına boyun eğmiyorlar!
AKP'nin yolsuzluklarına karşı sokağa çıkıyorlar...
Dün yapılan 'yolsuzluk operasyonlar'ı için Öğrenci Kolektifleri'nden tepki geldi. Öğrenci Kolektifleri AKP'nin yolsuzluklarına boyun eğmeyeceklerini belirterek  “Onlar, hırsızlar, dolandırıcılar, egemenlik kavgası yapanlar, kendi oynadıkları iktidar oyununda bizleri seyirci kalmaya zorluyor. Seyirci olmayacağız, haklarımız için sokağa çıkacağız” dedi.
 
Kolektifler İstanbul ve Ankara’da bugün (18 Aralık) eylem yapıyor. Ankara’da saat 18’de Güvenpark’ta buluşup Meclis’e yürüyen Öğrenci Kolektifleri İstanbul’da da saat 18’de Beşiktaş Meydanı’nda buluşacak. Kolektifler herkesi hakları için sokağa çıkmaya çağırdıklarını belirterek 
 
"Yolunuz yolsuzluk olmuş, sessiz kalmıyoruz sokağa çıkıyoruz
 
AKP ve cemaat arasında yaşanan iktidar dalaşı 11 yıldır ülkeyi yönetenlerin pisliklerini ve yolsuzluklarını ortaya çıkardı. İstanbul ve Ankara’da yapılan operasyonlarda aralarında AKP’ye yakın patronların, Halk Bankası Genel Müdürü’nün Fatih Belediyesi Başkanı Mustafa Demir’in ve İçişleri Bakanı Muammer Güler, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğullarının da yer aldığı çok sayıda kişi yolsuzluk operasyonundan gözaltına alındı. Bu gözaltılarla birlikte AKP’nin uzun yıllardır bütün kadrosuyla birçok alanda sürdürdüğü yolsuzlukları daha fazla açığa çıkmıştır.
 
Bu yolsuzlukların içerisine bizzat AKP’li bakanlar yer almaktadır. Kamu ihalelerinden arazi satışına, kentlerin rantsal dönüşüm sürecinde oynanan kirli oyunlara kadar AKP iktidarı kendi çocukları, kadroları ve patronlarıyla halkın parasını kendi kasasına geçirmiştir. AKP’nin yolu yolsuzluk, rüşvet ve kara para aklama olmuştur. 3 AKP’li Bakan ise kendi yolsuzluklarını arka planda çocukları üzerinden gerçekleştirmiştir. Şimdilik, ortaya çıkan bu yolsuzluklar buz dağının görünen kısmıdır sadece. AKP hükümeti iktidarı boyunca yolsuzluğa, her türlüğü pisliği ve dolandırıcılığa boğulmuş durumdadır.
 
Hükümetin bir numaralı dolandırıcısı ise bizzat Tayyip Erdoğan’dır. Onlar, hırsızlar, dolandırıcılar, egemenlik kavgası yapanlar, kendi oynadıkları iktidar oyununda bizleri seyirci kalmaya zorluyor. Seyirci olmayacağız, haklarımız için sokağa çıkacağız. AKP’nin yolsuzluklarına, hırsızlığına, dolandırıcılığına ve halkı soymasına karşı sessiz kalmayacağız. Öğrenci Kolektifleri olarak tüm Türkiye’de hırsız AKP’den hesap sormak için sokağa çıkıyoruz. Yolunuz yolsuzluk olmuş. Seyirci kalmıyoruz sokağa çıkıyoruz." şeklinde yazılı açıklama yaptılar. (BCE)
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com