AKP'nin zemini çatlıyor!

AKP'nin zemini çatlıyor!
AKP’de iki istifa daha geliyor

Başbakan Erdoğan’ın partisi AKP’de istifa depremleri bitmiyor.

Gelen bilgilerine göre AKP’li iki milletvekili daha istifa edecek. İstifa edecek milletvekillerinin Hizmet Hareketi’ne (Fetullah Gülen Cemaati) yakın duruşları olduğu öğrenildi. Biri İstanbul diğeri İzmir milletvekili olan iki isim de, istifanın eşiğine geldi. Parti kurmayları iki milletvekilinin ”Hizmet hareketine yakın durduklarını” ve istifalarının şaşırtıcı olmayacağını vurguladılar.

AKP ile Fetullah Gülen Cemaati arasındaki gerginlik dershanelerin kapatılmak istenmesi ve yolsuzluğun gündeme gelmesiyle her geçen gün daha da büyüdü.

Peş peşe istifalar yaşanan AKP’de ilk olarak Kütahya milletvekili İdris Bal, parti yönetimini eleştirince disipline verildi ve Bal istifa etti.

İkinci istifa da Hakan Şükür’den geldi. Yolsuzluk operasyonu sonrası emniyette yapılan operasyon ise, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in tepkisine yol açtı. Ordu Belediye Başkan adayının belirlenmesi sürecinden de rahatsız olan Şahin de istifa etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın azledilmesi ve “Başbakan da istifa etmeli” çıkışı sıkıntıyı arttırdı. Bayraktar milletvekilliğinden de istifa etti. Burdur Milletvekili Hami Yıldırım da yolsuzluk soruşturmasını yürüten savcının görevden alınmasını eleştirerek tepki koydu ardından da istifa etti.

Aynı tartışmalar sırasında Ertuğrul Günay, Haluk Özdalga ve Erdal Kalkan da hükümet politikalarını eleştirdi ve disipline verildi. Bu vekiller de partiden istifa edince sayı 8′e yükseldi.

Başbakan Erdoğan, her fırsatta yıkılmadığını söylemeye devam edip güçlü görünmeye çalışsa da AKP’nin zeminin çatladığı çok net görülüyor. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com