AKP'ye çaycı şoku!

AKP'ye çaycı şoku!
AKP Genel Merkezi'ne bu çaycı damgasını vurdu!
AKP Gaziantep İl Başkanlığı’nda yıllarca şoför ve çaycı ve temizlikçi olarak çalıştırılan Mehmet Köse AKP Genel Merkezi'nin ceza almasını sağladı. Köse açtığı davada haklı bulunarak AKP Genel Merkezi’ni 22 bin TL para cezası ödemeye mahkum ettirdi.
 
Gaziantep 2. İş Mahkemesi’nde görülen dava sonuçlandı. Mahkeme, AKP Genel Merkezi’ni, 22 bin TL ödemeye mahkum etti.Mahkeme ayrıca Köse’nin iş akdinin haksız şekilde fesh edildiği hükmüne vararak, AKP Gaziantep İl Başkanlığı’nın “husumet” nedeniyle müdahil olma talebini reddetti.
 
Mehmet Köse avukatı Yusuf Subaşı davayla ilgili "Müvekkilim, burada 10 ay sigortasız çalıştırılmış. Ardından sigorta girişi yapılmış. Ancak 2009 yılına kadar kesintisiz olarak 859 TL maaş verilmiş. İşten çıkarıldığında; kıdem ve ihbar tazminatı ile kullanmadığı yıllık izinler kendisine ödenmemiş. Bu nedenle açtığımız dava sonuçlandı" ifadelerini kullandı.
 
Gaziantep 2. İş Mahkemesi’nde görülen yargılama sonucunda AKP Genel Merkezi, çaycı Mehmet Köse’ye; 4 bin 725 TL kıdem, 2bin 100 TL ihbar, 2 bin 050 Tl yıllık izin, 11 bin 475 TL fazla çalışma ücreti olmak üzere toplam 22 bin TL’nin faizi ile birlikte ödenmesine karar verdi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com