AKP'ye dokundu twitter'dan kovuldu!

AKP'ye dokundu twitter'dan kovuldu!
Milliyet'ten kovulan Can Dündar'ı twitter da kabül etmedi!
Usta gazeteci-yazar Can Dündar Milliyet'ten kovulmasının ardından dün "candundaradası" adıyla bir twitter hesabı açtı. Bir iki saat içinde 20 bin kullanıcıya ulaşan Can Dündar bu hesaptan AKP'nin medya mensuplarına uyguladığı baskı ve kıyım politikalarını eleştirmeye başladı.
 
Can Dündar'ın hedefinde Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı AKP milletvekili Yalçın Akdoğan vardı. Dündar Akdoğan'ın AKP'nin medyada kıyım ve baskı yapmadıklarını söylediği "Yani, o aramıyormuş. O zaman bize “yukarının baskılarından” yakınan medya patronlarına ve yöneticilerine bir çağrı yapalım: Size kim baskı yaptıysa açıklayın!" sözlerini hatırlattı.
 
Can Dündar eleştirilerini "Başbakan Başdanışmanı Yalçın Akdoğan Habertürk’e, “28 Şubat’ta da, 27 Nisan’da da askerin talimatıyla hareket eden medya mensuplarının bir kısmı bugün hükümet müdahalesinden şikayet ediyor” demiş. Üstümüze almıyoruz; 28 Şubat’ta, 27 Nisan’da askerin müdahalesine karşı yazdıklarımız ortada… 
 
Fark orada değil. Fark, o zaman 28 Şubat’a kızanların, bugün 28 Şubatçı kostümüne bürünmesinde..aynı yöntemlerle patronlara “kovulacaklar listesi” dikte etmesinde… “Patronlarıyla, yöneticileriyle aylardır görüşmediği medya gruplarındaki değişiklikler, haberi bile yokken ona atfediliyor”muş. Yani, o aramıyormuş. O zaman bize “yukarının baskılarından” yakınan medya patronlarına ve yöneticilerine bir çağrı yapalım:
 
Size kim baskı yaptıysa açıklayın!
 
Yoksa “insanların ekmeğiyle oynama”nın sorumluluğu üzerinize kalacak." şeklinde dile getirdi.
 
Bu twitlerin ardından usta gazeteci Can Dündar'ın twitter hesabı tuhaf bir şekilde askıya alınırken, neden engellendiği netlik kazanmadı! (BCE)
 
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com