“AKP’ye Ergenekon’dan yargı yolu açıldı”

“AKP’ye Ergenekon’dan yargı yolu açıldı”
2004 MGK Kararları doğrultusunda AKP Hükümetine Egenekon Davası kapsamında yargı yolu açıldı.
Son günlerde Taraf Gazetesi muhabiri Mehmet Baransu'nun yayınladığı 2004 MGK toplantısında alınan kararların belgesi hakkında konuşan MHP’nin Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin sert açıklamalarda bulundu. Şefkat Çetin yaptığı yazılı açıklamada, gazete manşetlerine taşınan 2004 MGK belgesinin, AKP iktidarının yıllardır sürdürdüğü mağduriyet edebiyatının aslında tamamıyla sahte olduğunu gözler önüne serdiğini belirtti. Çetin, “Bu MGK belgesi, Türkiye gündemini yıllardır meşgul eden davaların tamamının düzmece olduğunu ve bütün bu kararların altında AKP hükümetinin ve bizzat Tayyip Erdoğan’ın imzasının bulunduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu durumda ya Ergenekon ve Balyoz gibi davalarda ortaya atılan suçlamalar boşa çıkacak, ya da bu hükümet üyelerinin de aynı davalardan yargılanması yolu açılacaktır” dedi.
 
Hükümetin son günlerde güven yitirişine paralel olarak, AKP iktidarının kurduğu yeni ittifaklar söylemlerine ve eylemlerine yansıdığını kaydeden Çetin, “Bugüne kadar liberal, marksist ve bölücülerin yanı sıra ustaca bir göz boyamayla muhafazakar Anadolu insanının desteğini alarak iktidarını sürdüren Tayyip Erdoğan’ın, Kürtçülüğe davetiye çıkaran açılım politikaları ve Barzani ile Diyarbakır’daki buluşması gerçek yüzünü ortaya çıkarmıştır.
 
Maskesi düştüğü için milliyetçi muhafazakar söylemlerindeki inandırıcılığını yitiren iktidar partisi, bölücü çevrelerle olan işbirliğini her platformda açık etmektedir. Bizzat başbakan Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’da bölgeyle ilgili Kürdistan ifadesini kullanma gafletinin ardından, diğer AKP yöneticileri de aynı yolu izlemektedir.Beşir Atalay’ın bilerek ve hesap ederek Kürdistan tabirini kullandıklarını açıklamasını, Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın Kürdistan tabelalarının önünde verdiği pozlar, Diyarbakır Belediye Başkan adayının ‘Bu coğrafyanın adı Kürdistan’dır’ küstahlığı takip etmiştir. Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını söyleyen Başbakan Tayyip Erdoğan, Kürt ırkçılığını baş tacı etmiştir. Dershaneleri kapatma tartışmaları, Başbakan’ın arkasına gizlenmiş PKK ve yandaşları tarafından heyecanla savunulmaktadır” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com