AKP'ye Eylül darbesi!

AKP'ye Eylül darbesi!
30'u aşkın İstanbul park forumu "Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam!" diyerek çağrıda bulundu.
Gezi Parkı direnişinin ardından ortaya çıkan 30'u aşkın İstanbul park forumu "Adalet ve Özgürlük için Eylül’de Gel" başlığıyla 15 Eylül'de Kadıköy Rıhtım'da bir konser gerçekleştirecek. Park forumları AKP'ye "Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam!" mesajı verecek.
 
İstanbul'daki park forumlarından yapılan çağrı ise şöyle: "İstanbul Park Forumları olarak Eylül ayını “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam!” sloganı ile karşılıyoruz. Çok harfli bir alfabenin farklı sesleri olarak Eylül’ü sokakta karşılayacağız. Gençler yaratıcılıklarıyla, anneler kucaklayan şefkatiyle, işçiler üretimden gelen gücüyle, kadınlar gür sesiyle, halklar tüm renkleriyle, taraftar grupları cüretiyle, LGBT bireyler biz de varız çığlığıyla, yaşlılar yeniden canlanan hayat enerjisiyle… Direniş ve dayanışma ruhuyla, özgürlüğe duyduğumuz özlemle 15 Eylül'de Kadıköy Rıhtım'da olacağız."
 
15 Eylül Pazar günü saat 15:00'da başlayacak olan konserde Marsis, Cenk Taner, Ceylan Ertme, Yeni Türkü, Bulutsuzluk Özlemi, Grup Yorum, Kardeş Türküler ve Hayko Cepkin sahne alacak.
 
7 saat sürmesi beklenen konser boyunca 3 ana konuşma yapılması planlanıyor. Bunlar; etkinliğin çağrıcısı da olan Taksim Dayanışması adına yapılacak bir konuşma, direniş sırasından öldürülen direnişçilerin aileleri adına yapılacak olan bir konuşma ve son olarak tüm İstanbul forumları adına okunacak deklerasyon metninin okunması olacak.
 
Binlerce yurttaşın katılması beklenen konserin hazırlıkları ise hızla devam ediyor. Festival komitesi afiş ve pankartların asılmaya başlandığını, yakın zamanda ise çeşitli merkezlerde duyuru için stantlar kurulacağını belirtti. Forumfest geziye değen ve direnişini büyütmek isteyen herkesi 15 Eylül günü Kadıköy Rıhtım'da olmaya çağırdı. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com