AKP'ye Geçen Başkan İçin MHP'den Şok İddia!

AKP'ye Geçen Başkan İçin MHP'den Şok İddia!
ANKARA'nın tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı'nın MHP İlçe Başkanı Ahmet Uzunoğlu, partilerinden istifa ederek AK Parti'ye geçen Belediye Başkanı Cengiz Özalp hakkında şok iddialarda bulundu...

Beypazarı Belediye Başkanı MHP'li Cengiz Özalp, partisinden istifa ederek AK Parti'ye geçti. Özalp'ın rozetini, Ankara İl Başkanlığınca, geçen Pazar günü Ankara Arena Spor Salonu'nda düzenlenen 'Türkiye 2023'e Yürüyor, Ankara AK Parti'de Buluşuyor' etkinliğinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan taktı.

MHP İlçe Başkanı Ahmet Uzunoğlu, Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp'in AK Parti'ye geçmesiyle ilgili bir basın açıklaması yaptı. Uzunoğlu, Cengiz Özalp'in AK Parti'ye geçmesiyle birlikte Beypazarı'nın kazandığını düşünenlerin yanıldığını belirterek, "Milliyetçi Hareket Partisi son üç dönem Beypazarı'nda başarılı sonuçlar almış ve aldığı bu başarılar sonrası ilçeye hak ettiği hizmetin en iyisini yapmıştır" dedi.

'KENDİSİNE İNANAN VE GÜVENENLERE İHANET ETTİ'

Geçtiğimiz seçim döneminde Başbakanın ilçeye gelmesine rağmen, vatandaşların oylarını Milliyetçi Hareket Partisi'ne verdiğini ve yüzde 47 lik ezici bir üstünlük sağladığınıhatırlatan Uzunoğlu şöyle konuştu:
"Cengiz Özalp iki yıllık bir süreç sonrası AK Parti'ye geçerek verilen oylara, gecesini gündüzüne katarak seçim çalışmalarında yer alan gençlere ve kendisine inanan, güvenen insanlara ihanet etmiştir. Halkımızın Milliyetçi Hareket Partisi'ne verdiği oyların hesabı, önümüzdeki seçimlerde AK Parti ve Cengiz Özalp'ten sandıkta sorulacaktır."

'BEŞİR ATALAY ÖNÜNE BELGE KOYMUŞ' İDDİASI

Başkan Özalp'in AK Parti'ye geçiş süreci boyunca hiç kimseye bilgi vermediğini ve bu durumu son güne kadar sakladığını da belirten MHP İlçe Başkanı Uzunoğlu, açıklamasında şu iddialarda bulundu:
"Belediye Başkanı Cengiz Özalp AK Parti'ye geçmeden bir gün önce, belediye meclis üyelerini saat 10.30'da acil toplantıya çağırarak, 'İçişleri Bakanımız Sayın Beşir Atalay bu gece beni sabah saat 04.00'e kadar İçişleri Bakanlığının üç kat altında tutarak, üniversite yıllarımdan bu güne geçmişimle ilgili önüme bir takım belgeler koydu. Aile hayatımın biteceğini düşünerek bana bir kağıt imzalattılar. İnanın intiharı düşündüm, eşim ilaçları sakladı. Psikolojim yerinde değil. Onun için sizlerle konuşuyorum. Sizlerden gördüğüm destek üzerine şimdi Salih Kapusuz'u arayıp o kağıtları yırtmasını söyleyeceğim. Telefonlarımı kapattım. Bu saatten sonra AK Parti'ye geçmeyeceğim konusunda namus, şeref sözü veriyorum' diye açıklama yapmıştır. Gecenin geç saatlerine kadar iki meclis üyemiz yanında bulunmuş, onlara da söz vererek, çocuklarının üzerine yemin etmiştir. Bunlara rağmen yaklaşık 7-8 saat sonra nedenini bilmediğimiz bir şekilde AK Parti'ye katılmıştır. Bu durum kendisinin her zaman arkasında olmuş olan Milliyetçi camiayı üzmüş, mağdur durumuna düşürmüştür. Kendisini esefle kınıyoruz."

'KARAKTERİNİ ORTAYA KOYDU'

Partilerine gönül veren vatandaşların endişeye kapılmalarının yersiz olduğunu da belirten MHP İlçe Başkanı Uzunoğlu açıklamasını şöyle tamamladı:
"Bu olay camiamıza hiçbir şey kaybettirmemiş, aksine camiamızı birbirine kenetlemiştir. Ancak bu durumun en fazla zararını gören, Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi ve gönüllerimizin başkanı Mansur Yavaş olmuştur. Cengiz Özalp'in, Beypazarı'nı her fırsatta 'çöplük' olarak değerlendiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le tören alanına girmiş olması, durumu ve karakterini ortaya koymuştur. Bugüne kadar birçok zorluğa göğüs germiş Milliyetçi Hareket Partisi, bu süreci de genciyle yaşlısıyla atlatacaktır."

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN MHP'NİN İDDİALARINA JET YALANLAMA

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, MHP Beypazarı İlçe Başkanı Ahmet Uzunoğlu'nun, Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp'in MHP'den istifa ederek AK Parti'ye katılmasıyla ilgili iddialarının tamamen hayal ürünü olduğunu bildirdi.

İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğince yapılan yazılı açıklamada, bazı yayın organlarında, MHP Beypazarı İlçe Başkanı Ahmet Uzunoğlu tarafından, Beypazarı Belediye Başkanı Özalp'in AK Parti'ye katılmasıyla ilgili Atalay'ı hedef alan, gerçeği yansıtmayan, tamamen hayal ürünü açıklamalar yapıldığının görüldüğü belirtildi.

Atalay hakkında ileri sürülen "seviyesiz iddiaların tümüyle yalan ve iftira olduğu" kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

"Kaldı ki, dürüst bir belediye başkanı olduğuna inanılan Cengiz Özalp bu tür bir ifadesinin ve beyanının kesinlikle söz konusu olmadığını bildirmiştir. Bu çirkin iftirayı atanların gerçekleri dürüstçe itiraf ederek, kamuoyuna gerekli açıklamaları yapmaları beklenmektedir. Aksi takdirde bu seviyesiz iddia ve isnatlarda bulunanlar hakkında tüm yasal yollara başvurulacağından kimsenin şüphesi olmasın." 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com