AKP’ye güvenmiyoruz diyen 50 kişi istifa etti

AKP’ye güvenmiyoruz diyen 50 kişi istifa etti
AKP’ye 50 kişi verilen sözlerin tutulmadığını iddia ederek AKP’ye güvenmiyoruz diyerek Edirne İl Başkanlığına istifalarını sundular.

Bundan sonra CHP ile çalışmak istediklerini belirten mahalle temsilcileri , ''AKP'ye güvenmiyoruz, bundan sonra CHP saflarındayız'' dediler.
 
Kent merkezindeki bazı mahallelerdeki AKP'liler dün öğle saatlerinde parti binasına gelerek istifalarını verdi. Küçükpazar semti Umurbey Mahallesi'nden Ergun Üzümkoparan istifaların arkasının geleceğini belirtti ve şunları söyledi:
 
GIDA YARDIMI YAPILMAYINCA İSTİFA ETTİLER
 
"Küçükpazar Umurbey Mahallesi sorumlusu olarak AK Parti Edirne Teşkilatı'na gelip istifalarımızı sunduk. Arkadaşlarımıza verilen sözler vardı. Gıda yardımı olsun iş bulunması konusunda olsun vaadler verilmişti. Arkadaşlarımız onlara güvenmişler, onlar mahallelere gelip örgütlenmişler.Verilen sözler yerine gelmeyince herkes kuşku duymaya başlamış. Biz de AK Parti teşkilatındakilerin insanlarımıza faydalı olacağını düşünmediğimizden istifa etmeye karar verdik. Sözlerini tutmadılar, bizler de güvensizlik oldu. Bir gün önce 25 bugün de 25 toplam 50 kişi istifa ediyor. İstifalar devam edecek. Bizler CHP'ye geçmek istiyoruz, daha faydalı olacağını düşünüyoruz. Belediye başkanımızı da ziyaret edeceğiz. İnşallah bundan sonra daha iyi Edirnemiz için çalışacağını düşünüyoruz.
 
Ve kendisini destekliyoruz. Sadece Umurbey değil, Kıyık, Yeniimaret, Çamlık gibi pek çok mahalleden istifalar var. Şu anda mahalle temsilcileri aramızda. Bundan sonra CHP için çalışacağız. AKP Edirne İl Başkanı Av. Müjdat Kahve ve Merkez İlçe Başkanı Mehmet Özülkü ile görüştük. Kendilerinden memnun olmadığımızı ve istifa edeceğimizi söyledik.
 
Edirnemiz için hayırlı olsun. Bundan sonra insanları kandıramayacaklar. Biz tek başımıza değiliz, kalabalığız ve şov da yapmıyoruz. Burayı sanki bizi CHP yönlendirmiş gibi de yanlış algılanmasın. Bizim kendi kararımız. CHP'nin ve sayın belediye başkanımızın arkasındayız."
 
Gazetecilerin, "Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu sizlerle görüşmek isterse kararınızdan vazgeçmeyi düşünür müsünüz?" sorusuna da Üzümkoparan, "Kendisi bizlere ulaşırsa tabi ki masaya otururuz. Ciddi olursa, inanırsak kendisine belki. Ama AKP'de güzel bir çalışma olduğuna inanmıyorum. Vatandaşımızın daha duyarlı olmasını istiyoruz. AKP'ye güvenmiyoruz" diye konuştu.
 
“AK PARTİ'YE GÜVENMİYORUZ"
 
Ali Üzümkoparan da, "İki gün önce Merkez İlçe Başkanı Mehmet Özülkü ile bir arkadaşımız görüştü. Arkadaşımız çok işsiz genç olduğunu belirtti. Özülkü de, 'Bunun suçlusu ve sorumlusu ben değilim. Anne ve babalarının suçudur" gibi hitapları oldu. Daha duyarlı olunmalı" dedi.
Okan Körüklü ise, "Verilen sözler oldu, yerine gelmedi. Bana tüm mahalle halkından imza toplamam istendi. İnsanlara gıda yardımı yapılacağı söylendi. Ben de AKP'ye güvenip insanlardan tek tek imza topladım. Bu yiyecek konusunda geriye dönülmedi, Bayramdan sonraya attılar. Bugün yarın diye oyaladılar. O insanlara karşı mahçup oldum. Verilen sözler tutulmadı, güvenmediğimiz için istifa ediyoruz ve bu partiyle çalışmak istemiyoruz" şeklinde görüşlerini dile getirdi. (UGE)

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com