AKP'ye oy vermeyenin yaşama hakkı yok!

AKP'ye oy vermeyenin yaşama hakkı yok!
Erdoğan ve AKP hükümetinin zihniyetini 3 soruyla ifşa etti!
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyi Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. İnce verdiği soru önergesinde Türkiye'deki demokrasinin aksaklıklarına değinirken AKP'nin kendisine oy vermeyen, kendisi gibi düşünmeyenlerin yaşama haklarını yok saydığını gözler önüne serdi.
 
İnce'nin verdiği soru önergesi ise şöyle: "Partiniz ve hükümetiniz aleyhinde yazan, görüş açıklayan, inandığını özgürce söyleyen, yazan, toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkını kullanan herkesin özel sektörde olmasına rağmen işini kaybetmesi, medya lincine maruz kalması, sizin ve avanenizin hedefi olması bir ileri demokrasi uygulaması mıdır? 
 
Kamplaştırmak, çatıştırmak, işsiz bırakmak, ötekileştirmek, lince tabi tutmak, biat etmeye zorlamak, sizden olan-olmayan diye bölmek gibi yöntemler ileri demokrasi yöntemleri midir? 
 
Gazeteciler, fabrika genel müdürleri, rektörler, bilim insanları, televizyon dizileri, sporcular, sanatçılardan sonra sıra kime gelecektir? Planlamanıza göre, size oy vermeyen ve vermediğini açıkça ifade eden apartman görevlilerine, otobüs şoförlerine, mağaza kasiyerlerine, özel güvenlikçilere, inşaat ustalarına, marangozlara, bakkallara, boyacılara sıra ne zaman gelecektir?" (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com