AKP'ye rağmen dünya kenti olduk

AKP'ye rağmen dünya kenti olduk
CHP il başkan ve yardımcılar Foça'da ilçe teşkilatıyla biraraya geldi.

CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından organize edilen toplantıya başkanlık eden CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, İlçe başkanları ile sık sık bira raya gelmeye özen gösterdiklerini, bunun uyum ve koordineli bir çalışma için çok önemli olduğunu belirterek, İlçe başkanları ile önemli konuları masaya yatıracaklarını ifade etti.

Engin şunları söyledi:

Önemli Olan İzmirlinin İlgisini Kalıcı Kılmak

İzmir’de partimize olan ilgi malum. Ama önemli olan 30 ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın bizden beklentilerini gerçekleştirerek bu ilginin kalıcı olmasını sağlamak. Bunun içinde öncelikle kendi içimizde birbirimizden beklentilerimizi karşılamamız ve üzerimize düşen görevi yerine getirmemiz şart. Bugün bu toplantıda ağırlıklı olarak genel merkezimizin de büyük önem verdiği sandık örgütlenmesi başta olmak üzere, kırsal alanlarda yapacağımız çalışmaların planlanması, örgütümüzün mali yönetimi ve parti içi eğitim çalışmaları hakkında konuşacağız. Elbette ilçe başkanlarımızın hem bu çalışmalar hem de genel konular hakkında öneri ve değerlendirmelerini alacağız. Yakın zamanda yapmış olduğumuz İl başkanları toplantısındaki değerlendirmeleri de ilçe başkanlarım ile paylaşacağım.

AKP’ye Rağmen Dünya Kenti Olduk

İzmir’in CHP için ayrı ve çok özel bir anlamı olduğunu, yerel yönetimler ile birlikte yaptıkları çalışmalarda İzmirlilere en iyisini sunmak için çaba sarf ettiklerini de söyleyen Engin, İzmir’in dünyanın en yaşanabilir, en iyi gelişen kentlerinden birisi ve tescilli bir dünya kenti olmasının, AKP’nin tüm engellemelerine rağmen, CHP’li belediyelerin yaptıkları hizmetler ve dünya çapındaki projeleri sayesinde gerçekleştiğine dikkat çekerek “Biz İzmir’i nasıl daha nefes alınan, daha yeşil, İzmirlilerin daha rahat ve kolay yaşayabileceği bir kent yaparızın derdindeyken, AKP İzmir'i nasıl betonlaştırırız, daha kaç tane AVM yaparız İzmir’in rantını nasıl kullanırızın peşinde. CHP olarak buna asla izin vermeyeceğiz. İzmirli hemşerilerimizle birlikte tek yumruk olduk ve İzmir’in, İzmir gibi kalması için çalışıyoruz. Evet İzmir’ de çok büyük bir rant var ama bu rantı kendi yandaşlarına kentimizi yıkıp, yeşilini yok ederek vermek isteyenler avuçlarını yalarlar. İzmir’in rantı İzmirlinindir, bunu anlamak istemeyen, İzmirliye sevimli, uyumlu gibi gözükmeye çalışarak gerçek niyetlerini saklayan herkesin bilmesi gerek” dedi. Foça yeni plaj sosyal tesislerinde gerçekleşen toplantıda bazı il yönetim kurulu üyeleri de hazır bulunurken, toplantının yemek bölümüne Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’ da katıldı.(MUK)

Etiketler: , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com