AKP'ye sevgililer günü hediyesi!

AKP'ye sevgililer günü hediyesi!
Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Sevgililer Günü nedeniyle TBMM'de hükümete saman hediye etti.

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Sevgililer Günü nedeniyle TBMM'de hükümete saman hediye etti. Bugünlerde samanın altın değerinde olduğunu belirten Öğüt, "Hükümete köylünün gönderdiği sevgililer günü hediyesi. Altın değerindedir. Bunu, hükümetin masasına, protesto etmek için sunacağım" dedi.

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mehmet Sağlam başkanlığında toplandı. Gündemdışı söz alan Öğüt, kürsüye 4 hediye paketiyle geldi. Konuşmasında hükümetin sapla samanı karıştırdığını belirten Öğüt, "Hükümete köylünün gönderdiği sevgililer günü hediyesi. Altın değerindedir. Bunu, hükümetin masasına, protesto etmek için sunacağım" dedi. Üreticilerin devletin ithal ettiği samanları "sap" olduğu için hayvanlarına yediremediğini iddia eden Öğüt, daha sonra kutuları hükümet sıralarına bıraktı.

Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Öğüt'e "Bırakma onları buraya" derken, AKP'li milletvekilleri de yapılanın TBMM'ye saygısızlık olduğu gerekçesiyle tepki gösterdi. Cevaben kürsüye gelen Bakan Eker, Öğüt'ün şov yaptığını belirterek, "Bütün bunlar şov uğruna yapılıyor. Bunların hepsinin hesabı mahkemelerde görülüyor" diyerek şöyle devam etti:

"Bu milletvekili arkadaşımız, yanında makarna götürüyor. Bu makarnayı ıslatıyor, vatandaşın ahırına giriyor ve yemliğe koyuyor. Ondan sonra da fotoğraf çekiyor. O vatandaş da sana beddua ediyor şu anda. Bunların da hesabını mahkemede vereceksiniz. Bütünüyle şov malzemesi, bütünüyle gerçek dışı, hakikat dışı. Bülent Aktürk ismindeki bu besicinin 40 baş hayvanı, 3.5 ton samanı var. Kendi bilgisi ve rızası dışında makarna götürüyorlar. Besici kahvedeyken gelip bakıyor ki birileri makarnayı ıslatıyor yemliğe koyup fotoğraf çekiyor. Adam şaşkın. Bunların hepsinin hesabı mahkemede görülür, endişe etmeyin."

Makarnaları hayvanlara kendisinin yedirmediğini ifade eden CHP'li Öğüt ise, "Yediren namussuz, şerefsizdir. Vatandaş kendisi 'Samanım olmadığı için makarna yediriyorum' dedi. Resimlerini çektik, bant kayıtları var. Ayıptır, bir Bakana yakışmıyor. Besicinin evine baskın yapmışlar, 'Onu öyle değil böyle diyeceksin, yoksa yeşil kartını iptal edeceğiz' demişler" dedi.

TBMM Başkanvekili Sağlam, zaman zaman milletvekillerini uyardığı oturumda verilen aranın sonrasında dün geneli üzerinde görüşmeler tamamlanan Yeraltı Suları Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin maddelerinin görüşülmesine başlandı. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com