'AKP'ye tokadı Hatay vuracak'

'AKP'ye tokadı Hatay vuracak'
CHP'li Polat'tan Erdoğan'a Suriye ve ODTÜ eleştirisi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Polat, AKP iktidarının önümüzdeki yerel seçimlerde Hatay’da büyük bir darbe alacağını söyledi.

Bölge ziyaretlerini sürdüren CHP Gençlik Kolları Siyasal ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Polat, Hatay’a giderek İskenderun İlçe Gençlik Kolu’nun organize ettiği yılbaşı kutlamasına katıldı.

Gördüğü ilgiden dolayı çok memnun kaldığını belirten Polat, İskenderun’da çok aktif bir Gençlik Kolu yapılanması olduğunu belirtti. Geceyi İskenderun’da geçiren Polat, ertesi sabah Payas İlçe Başkanlığı’na geçerek burada Payas İlçe Gençlik Kolu ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

AKP’NİN BU ÜLKEYİ KARANLIĞA SÜRÜKLEMEYE NE HAKKI VAR?..

Ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunan Polat, “Ülkemizde bir çatışma dönemi var. Uludere’de yanlış istihbaratlarla kendi halkımızı öldürüyoruz. ODTÜ’de öğrencilerimize saldırıyoruz. Her sabah şehit haberleriyle uyanıyoruz. Suriye’yle savaşın eşiğindeyiz. Bütün komşularımızla kavgalıyız. Daha sayamayacağımız kadar olumsuzluk, AKP iktidarında ne yazık ki zirveye tırmandı. AKP’nin bu ülkeyi karanlığa sürüklemeye ne hakkı var?” dedi.

AKP’NİN SON ÇIRPINIŞLARI

Türkiye’de bir korku düzeninin kurulduğunu savunan Polat şöyle devam etti: “Herkes içini ferah tutsun. Üniversite gençliği meşaleyi yakarak, ülkenin üzerine çöken bu karanlığı parçalayacaktır. Başbakan’ın bütün korkusu da bu yüzdendir. Bu kadar kolluk kuvvetiyle siz bir üniversitenin yerleşkesine giriyorsanız, 300 tane öğrenci size kök söktürüyorsa, artık sonunuzun geldiği ortadadır. Bunlar son çırpınışlarıdır AKP’nin. Hep birlikte izleyip göreceğiz”.

GÖKTÜRK-1 UYDUSU NERDE BAŞBAKAN?..

AKP’nin halkı kandırdığını öne süren Polat, ODTÜ’lü öğrencilerin bilimin çağdışı hale getirilmesine karşı çıktıklarını belirterek, ODTÜ’deki direnişi son derece haklı bir direniş olarak gördüklerini söyledi. Göktürk-2 uydusunun parçalarının yurtdışından ithal edildiğini ve bazı aşamalarda çalışan teknik ekibin de yabancı olduğunu dile getiren Polat şunları söyledi: “Göktürk-2 uydusunun uzaya fırlatılmasını devrim olarak niteleyen AKP’ye soruyorum, Göktürk-1 nerde peki? Türk halkına bunun cevabını verin önce. Sonra da çıkıp ODTÜ’lü öğrencileri çapulculukla suçlayın”.

BAŞBAKAN NEDEN VE KİMDEN KORKUYOR?..

“Başbakan olarak 3600 polis, 20 zırhlı araç, 8 toma ve yüzlerce özel korumayla üniversite kampüsüne girerseniz, öğrencilerden işte böyle tepki alır, güç gösterisi yapayım derken de böyle rezil olursunuz” diyen Polat konuşmalarını Başbakan’a yönelik ağır ifadelerle sürdürdü: “Hani üniversiteler özgür alanlardı? Hani bilimden yanaydınız? Hani siz bu ülkenin Başbakanıydınız? Hani siyasette kefen giyerek yola çıkmıştınız? Ben sormak istiyorum; Sayın Başbakan neden ve kimden korkuyorsunuz ki bu kadar korunuyorsunuz? ”.

DÜZENİ DEĞİŞTİRECEK TEK PARTİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ’DİR!

Hatay’da Suriyeli muhaliflerin kol gezdiğini vurgulayan Polat konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “Muhaliflere her türlü imkan devletimiz tarafından sağlanıyor. Üstelik hepsine kimlik verildi, örtülü ödenekten her ay hesaplarına paralar yatıyor. Üniversitelere parasız ve sınavsız giriyorlar. Bizim vatandaşımızsa, açlıktan ve sefaletten kırılıyor. Ben inanıyorum ki; AKP’ye en büyük tokadı Hataylılar vuracak. Önümüzdeki yerel seçimlerde AKP, Hatay’da çok büyük bir darbe alacak. Türkiye’de karanlık bir düzen var ve bu karanlık düzeni sona erdirecek olan tek parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir”.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com