AKP'ye Twitter'dan şok!

AKP'ye Twitter'dan şok!
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın teklifi Twitter tarafından reddedildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Taksim Gezi Parkı olaylarına ilişkin Facebook ve Twitter'la temasa geçtiklerini ancak Twitter'ın bu konuda işbirliğine yanaşmadığını bildirdi.

Yıldırım, düzenlediği toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Gezi Parkı eylemlerinde sosyal medya üzerinden birçok sahte hesap açılmasıyla ilgili Facebook ve Twitter yöneticileriyle temasa geçilip geçilmediğinin sorulması üzerine Yıldırım, sosyal medyanın son 10 yılda dünyada ve Türkiye'de çok büyük gelişme gösterdiğini, Türkiye'nin bu anlamda ilk 5 ülke arasına girdiğini söyledi.

Bunu geliştirirken sosyal medyanın düzgün kullanılmasını amaçladıklarını, başkalarının mağdur edilmesi, suç işlenmesi ve suça teşvike aracı olunmasına izin verilmeyeceğini ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti.

"Ama Gezi olaylarında böyle sorunlar yoğun şekilde yaşandı. Arkadaşlar gerekli temasları yaptılar. Bunların bir kısmı olumlu yaklaştı ama maalesef Twitter bu konuda işbirliğine yanaşmadı. Bu tabi önemli bir gelişme. Eğer bu ülkede faaliyet gösteriyorsanız, yasalarına göre suç teşkil eden konularda yargı ile kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapmanız gerekir. Bütün ülkelerde bu böyle işler. Suçun gerçek hayatta ya da sanal ortamda olması suçu değiştirmez. Burada ciddi anlamda rahatsızlık olduğunu gördük. Yapılması gereken sosyal medyanın sesini kısmak, kısıtlamak değil. Bu hiçbir zaman düşünülmemesi gereken bir yöntem. İşin tabiatına da aykırı." (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com