AKP'ye Yakın Anket Şirketi Açıkladı!

AKP'ye Yakın Anket Şirketi Açıkladı!
AK Parti'ye yakın anket şirketlerinden Metropoll'ün Genel Müdürü açıkladı. Kaset mağduriyeti MHP'yi baraj altından kurtardı..

MHP'deki kaset skandalının seçmenlerin oy tercihlerini ne oranda etkilediği sorusu herkesin en çok merak ettiği soruların başında geliyor.

ALDIĞI OYUN YÜZDE 10'U KADAR OY ARTIŞI

Ensonhaber'in haberine göre 12 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesi araştırma şirketlerinin merkezinde MHP var. Özellikle MHP seçmeni üzerine geniş kapsamlı araştırmalar yapan Metropoll şirketi Genel Müdürü Prof. Dr. Özer Sencar, kaset skandalı sonrası mağduriyet anlayışının MHP'nin oyunu yüzde 10 oranında artırdığını iddia etti.

6 KASET İSTİFASI SONRASI MHP'DE OYLAR ARTTI

Habertürk TV ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programına konuk olan Sencar, Mayıs ayı başına kadar MHP'nin oyunun sürekli düşerek yüzde 9 ile 9.5 arasında seyrettiğini ancak 6 MHP'li üst düzey ismin istifasıyla MHP'deki oy oranının partinin toplamdaki oy oranının yüzde 10 oranında arttığını ve artık baraj sorunu yaşamadığını iddia etti.

MHP ARTIK BARAJ SIKINTISI YAŞAMAZ

Sencar, Başbakan'ın ve Ak Parti'nin kaset üzerinden MHP'ye yüklenmeyi terk etmeye başladığına da dikkat çekerek, MHP'nin bu saatten sonra baraj sıkıntısı yaşamayacağını ileri sürdü.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com