AKP'ye yakın işadamlarının bomba ses kayıtları

AKP'ye yakın işadamlarının bomba ses kayıtları
AKP'ye yakın işadamı millete küfür etti iddiası! AKP'nin yolsuzluk, rüşvet, usülsüzlük ses kayıtlarına yenileri eklendi.

Başbakan Erdoğan'ın ATV-Sabah grubunu kendisine yakın işadamlarına aldırmak için, Haberleşme ve Ulaştırma eski Bakanı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ı görevlendirdiği iddia ediliyor. 

Binali Yıldırım'ın Ankara Ahlatlıbel Sosyal Tesisleri'nde Mehmet Cengiz, Nihat Özdemir, Hayrettin Özaltın, Adnan Çebi gibi AKP Hükümeti döneminde çok önemli ihaleler almış işadamları ile bir toplantı yaptğı, ATV-Sabah Grubunu Başbakan Erdoğan'ın almalarını istediğini, hangi işadamının ne kadar para ödemesi gerektiğini söylediği iddia ediliyor. Bu işadamlarına verilen ihaleye göre para talep edildiği belirtiliyor.

"BİR İHALE VERİRLER ZARARI KAPATIRSIN"

Asıl ilginç olanı bundan sonra yaşananlar. Buradaki toplantıda yer alan işadamlarının telefon görüşmelerinde skandal ifadeler yer alıyor. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştığı iddia edilen Adnan Çebi'nin istenilen parayı duyunca rahatsızlandığı, uykularının kaçtığı iddia edilirken Mehmet Cengiz'in "Biz alıştık bir hafta sonra gayet normal karşılarsın, bir ihale verirler zararı kapatırsın" şeklinde teskin ettiği söyleniyor.

Hayrettin Özaltın ile Mehmet Cengiz arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmesinde skandal ifadeler yer alıyor. Buradaki konuşmada hangi işadamının ne kadar vereceğine dair ifadeler bulunuyor. İşadamlarının istenilen rakamları çok buldukları, ilk duyduklarında sararıp morardıkları iddia ediliyor. İkili arasında geçen konşmada küfürlü ifadelere sıklıkla rastlanırken bu konuştuklarının kendi aralarında kalması gerektiğini belirtiyorlar. 

MİLLETE AĞIR KÜFÜR!

Mehemet Cengiz ile bir başka işadamı Celal Koloğlu arasında geçtiği iddia edilen telefon konuşmasında ise millete küfür edildi. İkili arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmelerinde Binali Yıldırım'dan övgüyle bahsediliyor. Yıldırım için "hakikaten bu adam başka adam" şeklinde bahsediliyor. Ulaştırma Bakanlığı'ndan aldıkları ihalelerden bahsedilirken Nihat Özdemir'in de ağzının kulaklarında olduğu söyleniyor. Mehemet Cengiz gülerek Celal Koloğlu'na "bu milletin a.... koyacağız, sen merak etme" derken Koloğlu'da "inşallah inşallah" şeklinde yanıt veriyor. Daha sonra Nihat Özdemir ile Mehmet Cengiz'in bir konuşması yer alıyor. AKP'ye yakın işadamlarının bir araya geleceği bir toplantı tertip ediyorlar. Bu toplantının nerede yapıldığı, ne konuşulduğu ile alakalı bir bigi yer almamaktadır. Sadece ayın 22'sinde yapılacak olan görüşmlerin Mehmet Cengiz'in isteği ile ayın 21'i Cuma gününe alındığı anlaşılıyor.

BAŞBAKAN ERDOĞAN VE BİNALİ YILDIRIM'A ÇAĞRI!

Başbakan Erdoğan ve Binali Yıldırım'ın uzun süredir  iddia edilen bu haberlere karşı bir açıklama yapmasını kamuoyu beklemektedir. Temennimiz Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın ve Bakanının bu tür işlere bulaşmış olmamasından yanadır. Bir temennimizde odur ki 'Bağımsız Yargı'nın bir an önce bu iddiaları ispatlayarak kamuoyunun vicdanını rahatlatması, adalete olan güvenin daha fazla zarar görmemesidir. (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com