“AKP'yi Samimi Bulmuyoruz”

“AKP'yi Samimi Bulmuyoruz”
MHP Kütahya İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz, AKP'nin hesap verme zamanı geldiğini ancak AKP'nin hesap vermekten korktuğu için Anyasa değişikliğine gitmek zorunda kaldığını iddia etti.

MHP Kütahya İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz yaptığı basın açıklamasında referanduma MHP olarak 'hayır' oyu kullanacaklarını söyledi. Niçin hayır diyeceklerini belirten Kurnaz;”Biz AKP'yi Anayasa değişikliğinde samimi bulmuyoruz” dedi.
AKP'nin 8 yıllık icraatlarına bakarak halkın evet veya tercih hakkını kullanmaları gerektiğini savunan Kurnaz konuşmasnı şöyle sürdüdü:
'Ülkeyi ayrıştırmak, çatıştırmak, karıştırmak, kardeş kavgasına sürüklemek, ihaneti yerleştirmek, bölücülerin önüne kırmızı halılar sermek, her türlü yalanı sıralamak, şeytanın aklına gelmeyecek iftiralar düzmek, devlet imkanlarını seferber etmek buna dahildir. Nitekim, son gelişmeler bütün bunları göze aldıklarını gösteriyor. Darbelerden hesap soracakları hikayeleri ile milleti uyutmaya çalışıyorlar. Kendisi darbelerin ürünü olan bir siyasi hareketin, darbe liderlerini törenlerle karşılayıp, samimi pozlar veren liderlerin bugün rol icabı çıkıp tam tersi şeyler söylemeleri, hatıraları çarpıtarak gözyaşı dökmeleri sadece trajikomik görüntüler vermekle kalmıyor, siyasetin seviyesini de yerlerde süründürüyor. Millete bu referandumun niçin yapıldığını dürüstçe anlatın. Anayasa Mahkemesini ve bütün yargıyı ele geçirmekle darbelerin ne ilgisi olabilir? Bu konuda zerre kadar samimiyetiniz olsaydı, önce 27 Nisan muhtırasını verenlerden hesap sorar, Dolmabahçe görüşmesinde hangi pazarlıkları yaptığınızı açıklardınız. Ak parti hükümeti bu referandumdan kabul yönünde bir sonuç çıkaramazsa, bir gün mutlaka yargı önünde hesap vereceğini çok iyi biliyor. Muhalefet partileri ellerinde çok ciddi dosyalar olduğunu ve iktidar olmaları durumunda yüce divan yolunu açacaklarını defalarca beyan etmişlerdir. İşte bu yüzden AKP için bu referandum seçimlerde tek başına iktidara gelmekten çok daha önemlidir. Referandumdan 'hayır' çıkarsa, yeniden iktidara gelmeleri bu akıbetlerini değiştirmeyecektir. Oysa referandumdan kabul yönünde bir sonuç çıkarabilirlerse Anayasa Mahkemesine kendi adamlarını yerleştirerek, 'Yüce Divan' yolunu uzun süre kesmiş ve kendilerini garantiye almış olacaklardır. Oraya atayacakları üyelerin hangi kimlikte olacağı ve hangi ölçüleri dikkate alacağı bugüne kadar yapılan atamalardan bellidir.' şeklinde açıklamalarda bulundu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com