AKP'yi seks kasedi korkusu sardı

AKP'yi seks kasedi korkusu sardı
Olası seks kasetlerinde "montaj" savunması yerine yeni inkar yöntemi belli oldu: Silikon maske!

AKP'yi seks kasedi korkusu sardı. 25 Mart'ta çıkması beklenen seks kasedi için yandaş basın şimdiden bahaneler üretmeye başladı. AKP'ye yakınlığıyla bilinen Star Gazetesi olası seks kasetlerini inkar edebilmek için şimdiden kılıf uyduruyor. Star Gazetesi çıkacak kasetleri yalanlamak için "Paralel yapı"nın "Silikon maske yöntemli video" kullanacağını iddia ederek, olası kasetleri şimdiden yalanlamak için propaganda yürütüyor.


İŞTE STAR GAZETESİ'NDEKİ O HABER:
PARALEL yapı montaj ses kayıtlarının ardından görüntü yayınlayacağını sosyal medya üzerinden duyururken, Hollywood’da uygulanan ‘silikon maske’ yöntemi, olmayan bir videonun üretilebileceğini ortaya koydu. Örgüt itibar suikasti için bu yöntemi de kullanacak.


Birbirlerinin yerine geçtiler
Belgesel kanalı Discovery Channel’de yayınlanan Mythbusters adlı programın sunucuları Adam Savage ve Jamie Hyneman, Görevimiz Tehlike filmlerindeki maske sahnelerinin gerçekliğini sorguladı. Kendilerinin silikon maskelerini yaptıran ikili birbirlerinin maskelerini takarak ve kıyafetlerini giyip kimlik değiştirdi.


Tanımak imkansızlaşıyor
Kendilerini tanıyan insanların karşısına çıkan iki sunucunun yüzlerinin gerçek olmadığnıı 1,5 metreye gelinceye kadar kimse anlayamadı. Böylece programın sonunda herhangi birisinin maskesini kullanarak, onu tanıyan insanları bile yanıltmanın mümkün olduğu ortaya çıktı.
Fotoğrafı olması yeterli
Silikon maske için maskesi çıkarılacak kişinin değişik açılardan fotoğraflarının çekilimesi yeterli olabiliyor. Bu maskeyi benzer fiziksel özelliklerde biri taktığında aradaki farkı bir video ortamında anlamak imkansız hale geliyor.


Orijinal ses üretilebiliyor
Cüneyt Özdemir’in eşi Zeynep İnanoğlu’nun 2008’de tez konusu yaptığı sistemle, ‘Ses dalgalarından orijinal ses üretilmesi’ ilk kez1999’da ABD’nin Los Alamos laboratuvarında kanıtlanmıştı. Bu çalışmayla sese duygu bile yüklemenin mümkün olduğu ortaya çıkmıştı.


Sunucular birbirlerinin kimliklerine büründü
Dünyanın pek çok ülkesinde yayınlanan Discovery Channel’ın Mythbusters adlı programının sunucuları Adam Savage ve Jamie Hyneman, Görevimiz Tehlike filmlerinde kullanılan “silikon maske” makyajıyla, izleyicilerin karşısına çıkarak karşılarındaki kişileri yanılttı.(SBK)

200320140338106499882.jpg

2b23e87825d5888d_640x365.jpgAdam Savage ve Jamie Hyneman’ın programı, izleyenlerin büyük ilgisini çekti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com