AKP'yi şok edecek anket!

AKP'yi şok edecek anket!
Halkın büyük bölümü devletin terör sorununa çözüm konusunda PKK-İmralı-BDP ile görüşme yapmasına karşı çıktı.
Kadir Has Üniversitesi, Güvenlik ve Terör konusunda özel bir araştırma yaptı. 26 ilde 1000 kişiyle yapılan araştırma, PKK ve İmralı ile görüşmeler konusunda çarpıcı sonuçlar ortaya çıkardı. Halkın büyük bölümü devletin terör sorununa çözüm konusunda PKK-İmralı-BDP ile görüşme yapmasına karşı çıktı.
 
Araştırmada “Sizce devlet terör sorunun çözmek için BDP, Abdullah Öcalan ve PKK ile görüşmeli midir, görüşmemeli midir?” sorusu yöneltildi. BDP için yüzde 72.8, Öcalan için yüzde 79.5 ve PKK için de yüzde 83.3 ‘görüşme yapılmasın’ yönünde kanaat bildirildi. 

Terör sorununun çözümü konusunda halkta iki kişiden biri ‘askeri çözüm’ önermesi dikkat çekti. ‘Terörü çözmede en etkili yol hangisi?’ sorusuna verilen cevapların yüzde 50.1’inde askeri yöntem çıktı. Hükümetin Kürt sorunu konusundaki politikaları ise halkın büyük bölümü tarafından başarısız bulundu. 

BDP’nin, Türkiye’de yaşayan Kürtleri temsil ettiğini düşünenlerin oranı yüzde 34.9 olarak çıktı. Halkın yüzde 40’a yakını ise ‘temsil etmemektedir’ yönünde görüş bildirdi.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com