AKP'yle BDP nasıl anlaştı?

AKP'yle BDP nasıl anlaştı?
"Hükümeti yıpratmayacağız diye biz kime söz verdik?
Kürtle Türk'ün, Aleviyle Sunninin ve toplumun bir çok kesimini kucaklaştıran, AKP'ye ve diktaya karşı elele verdirten Gezi Parkı Eylemlerini değerlendiren BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder birbirinden çarpıcı açıklamlarda bulundu. Önder "En büyük yanlış bunu barış sürecinin karşıtı gibi konumlandırmak. En büyük acı da bizden bazı arkadaşların da böyle düşünmesi. Her halukarda Türkiye halkları kazanmış, zalimler yenilgiye uğramıştır. Bu bir yol olacaktır, halkların barışmasına ve dayanışmasına gidecektir" dedi.
 
Ahmet Türk'e sert çıktı!
 
BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder kendisi gibi BDP milletvekili olan Ahmet Türk'ün "Gezi olaylarının içinde hükümeti yıpratmak isteyenler de olabilir" dediğini hatırlatarak "Hükümeti yıpratmayacağız diye biz kime söz verdik? Bizim varoluş sebebimiz siyasal mücadeledir. Talana yöneliyorsa hükümet yıpransın, hatta yıpranmalı.” diyerek Ahmet Türk'e sert çıktı.
 
Sırrı Süreyya Önder, BDP vekilliğinin yanında aynı zamanda Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Genel Başkanı da olan Türk'ü “Gezi olayları için tek açıklama bile yapmadılar” diye suçladı. Türk daha önce gezi Parkı Eylemleriyle ilgili olarak “Gezi Parkı eylemlerinde demokrasi talebi var. Bu talep bizim de istediğimiz taleplerdir. Eylemlerde, yaşam biçimlerine karışılmasını istemeyen yeni kuşak bir nesli gördük. DTK olarak biz bu demokrasi taleplerini destekliyoruz. Gezi Parkı eylemlerinde, demokrasi taleplerinin yanında bilinçli bir senaryo da devreye girmiş olabilir. Eylemlerde, demokrasi talebinde bulunanlarla birlikte hükümeti yıpratmak ya da çözüm sürecine karşı olan farklı grupların da yer aldığını söyleyebiliriz" diye konuşmuştu. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com