Akrabaları, Kenan Işık'ın iyileşmesini bekliyor

Akrabaları, Kenan Işıkın iyileşmesini bekliyor
Tiyatro sanatçısı Kenan Işık'ın memleketi Malatya'da bulunan akrabaları, oyuncunun bir an önce iyileşmesi için dua ediyor

MALATYA (AA) - Tiyatro sanatçısı Kenan Işık'ın memleketi Malatya'da bulunan akrabaları, oyuncunun bir an önce iyileşmesi için dua ediyor.

Akrabası Mevlüt Şeker (53), AA muhabirine yaptığı açıklamada, ünlü sanatçının sağlık durumu nedeniyle büyük bir üzüntü duyduklarını belirtti.

Olayı internetten öğrendiklerini dile getiren Şeker, "Dualarımız sürekli kendisiyle. 48 saat uyuyacağı söylendi. Ameliyatının çok başarılı geçtiğini öğrendik. Son olarak Fahri Işık ağabeyimle görüşmemde bugün uyanacağını söyledi. Dualarımızı esirgemiyoruz. İnşallah sağlığına kavuşacağını ümit ediyoruz" diye konuştu.

Kenan Işık'la hatıralarına değinen Şeker, "Biz dedemizin zamanında beraber oturuyorduk. Beraber inek yayardık. Beraber damda yatardık. Eski bir evimiz vardı. Bir evde 40 kişi otururduk. Dedemin torunları, evlatları, herkes. O evde çok güzel anılarımız geçti. Bağ, bahçeyle meşgul olurduk. Beraber güler, eğlenirdik" dedi.

Şeker, "Babam Kenan ağabeyimi çok kızdırırmış. Herkes bir işle meşgul olurmuş. Kenan ağabeyim tiyatro için sağa sola gidermiş, kaçarmış. Tiyatroya çok merakı varmış, çok severmiş" ifadesini kullandı.

Hikmet Şeker (48) de olayı ilk duyduklarında çok üzüldüklerini anlatarak, "Yoğun bakımdan çıktıktan sonra daha da mutlu olacağız. Bizi bayağı üzdü. Allah'tan şifalar diliyorum. Bir an önce yoğun bakımdan çıkmasını istiyoruz" dedi.

Kenan Işık'ın 2001 yılında Malatya'da bir konferans verdiğini belirten Hikmet Şeker, "Konferansa ailece gittik. Hanımı, çocukları da aldım. O zaman konuştuk. Sarıldık. Çocuğun sünnetini yaza düşünüyorduk. Teklif ettik. 'Ağabey, kirve olur musun?' dedim. 'Niye olmayayım' dedi. Bu benim için unutamayacağım bir şeydir" diye konuştu.

 

- "Kenan Işık kirvem"

Oğlu Osman Bahadır Şeker'in de Kenan Işık'ın sağlık durumuna üzüldüğünü anlatan Şeker, "Beni cuma günü oğlum aradı. 'Baba böyle böyle. Kirvem beyin kanaması geçirmiş. Hastaneye kaldırmışlar' dedi. Haberim bile yoktu. Ondan duydum. Pazar günü de üniversite imtihanına girdi. İmtihandayken internete ölüm haberi düştü. Bayağı üzüldük. Sonradan duyduk ki öyle bir şey yok" dedi.

Osman Bahadır Şeker de Sümer Lisesi'nde son sınıf öğrencisi olduğunu dile getirerek, "Haberi duyduğumda üzüldüm. Üniversite sınavına hazırlanıyordum. Biraz etkisi oldu. İstanbul'da kuzenlerimi aradım. Haberini aldım" ifadesini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com