Akşamcılara Özel Ayılma Yöntemi!

Akşamcılara Özel Ayılma Yöntemi!
Akşamdan kalanlara ertesi gün iksiri...

Yeni yılın ilk sabahında, yorucu ama eğlenceli bir gecenin ardından kendinizi akşamdan kalmış gibi hissediyorsanız bu öneriler tam size göre.

Uzmanlara göre, birkaç pratik yöntemle enerjinizi tekrar toplayabilirsiniz. Öncelikle dün gece tükettiğiniz alkol veya yiyecekleri dengelemek için yine aç kalmayı düşünmeyin. Kalkar kalkmaz dişlerinizi fırçalayın, ardından bir bardak ılık su için. Acıbadem Eskişehir Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Gülcan Ok'un, 'Hafif kahvaltılıklar ve salatadan oluşan, su ile desteklenen öğünlerle metabolizmanızı canlandırmaya çalışın. Tabii ki size yardımcı olacak taze meyveler ve vücuttan toksin atmak için yoğurt yemeyi ihmal etmemelisiniz' önerisine kulak verin. Özellikle bugün yağlı yiyeceklerden kaçınılması uyarısında bulunan Ota Poliklinik'in beslenme uzmanları ise şunları önerdi: 'Bugün mutlaka 1.5 litre su içmeniz gerekiyor. Yılbaşı gecesi çok fazla içki içtiyseniz, ertesi gün vücudunuzdaki toksinleri atmak için birinci şart ağzınıza tekrar alkol sürmemek ve bol sıvı tüketmek.'

Ballı karanfil
1 fincan sıcak suya 1 poşet rezene çayı, 1 parça meyan kökü, 1 poşet ıhlamur, 1-2 adet çubuk tarçın, 2 adet karanfil, 1 çay kaşığı bal. Malzemeler fincana konup demlenerek içilir.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com